Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#1 19-06-2009 17:09:15

ania0909
6 kyu
seiza

Najczestsze bledy

Jakie waszym zdaniem sa najczestsze bledy przy wykonywaniu ukemi?

Reklama

#2 19-06-2009 17:11:05

El Zorro
gość
seiza

Re: Najczestsze bledy

lecenie na głowę...

#3 19-06-2009 17:15:15

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

ktorego ukemi? bo sa 4 jesli liczyc gyaku

#4 19-06-2009 17:19:20

ania0909
6 kyu
seiza

wszystkich po prostu z jakimi bledami spotykacie sie najczesciej wink
jesli chodzi o mnie to zauwazylam ze poczatkujacy maja problem z prawidlowym ustawieniem reki przez ktora wykonuja pad (chodzi o mae ukemi) raz nawet bylam swiadkiem jak facet na swoim drugim treningu zlamal obojczyk wlasnie przez taki blad hmm

#5 19-06-2009 18:12:39

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

najgorsze bledy to mozna chyba popelnic przy wysokim padzie, chociaz przy siatkarskim tez idzie uszkodzic nadgarstek jak sie zle ulozy dlonie, ale przy wysokim o kontuzje nie trudno gdy np uderzy sie noga o noge albo w przypadku facetow o bol okrutny nie trudno kiedy przy ladowaniu zgniecie sie pewna czesc ciala hmm

#6 19-06-2009 18:30:18

ania0909
6 kyu
seiza

Wierze Ci na slowo big_smile

#7 19-06-2009 18:37:12

Natasza22
początkujący
seiza

ja robiąc przewrót w przód z pozycji stojącej ( fachowej nazwy niestety nie kojarzę jeszcze) wybiłabym sobie bark  (: Miałam więcej szczęści a niż rozumu jak powiedział mój sensei. Bo to ,ze robie nieprawidłowo powiedziano mi dopiero po miesiącu . Chodzi o to ,ze nikt mi nie pokazał jak powinno się ułożyc rękę ( co jest moją winą bo się o to nikogo nie zapytałam, wspomnę jeszcze  ,że nikt mi nie pokazał od podstaw bo niby jestem w grupie początkujacej ale ja zaczęłam w połowie marca 2009 reszta grupy najpóźniej w listopadzie 2008 )
Obejrzałam trochę filmów na youtube,trochę czasu poświęcił mi kolega z hakamą  i jest lepiej smile

...kieszenie pełne czereśni...

#8 19-06-2009 18:43:36

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

to bylo tachi waza mae ukemi

tylko pogratulowac tym troche bardziej zaawansowanym, bo powinni sami podchodzic do poczatkujacych i pomagac a nie dumnie czekac az ktos sie ich sam zapyta, u nas zawsze ktos sam podchodzi i pomaga najczesciej sa to hakamy ale nieraz ich nie ma to i tak ktos sie znajdzie

#9 19-06-2009 18:47:21

ania0909
6 kyu
seiza

Dokladnie. Jak dla mnie to to jest nie do pomyslenia zeby nie podejsc do poczatkujacego i pokazac jak sie powinno robic pady, bo bezpieczenstwo jest chyba wazniejsze od dumy nie?

#10 19-06-2009 22:46:49

Krzysiek
admin
Serwis

poczatkujacy powinien szukac wiedzy i pytac a nie czekac na to ze hakamy sie rzuca smile
jak ktos cwiczy i mu sie podpowie to czasami jest wrazenie ze ta osoba mysli - o cwiczy dluzej i sie wymadrza ; rzadko ale sie zdarza
co do bledow to reka musi byc lekko sztywna i ugieta by chronic glowe ktora nalezy lekko odchylic na bok by nie zawadzic nia o mate a ta reka ma byc przedem mna; nie robic nia zamachow przewrot wykonujemy cialem a nie reka, nie podnosic jej do gory, ruch ciala i odbicie nogami wystarcza by sie przeturlac

#11 19-06-2009 23:14:01

Shinshin
moderator

W mojej grupie jest kilka osób, które pomimo upływu czasu nadal padają tak, że za każdym razem zastanawiam się, czy i tym razem im się uda. Póki co, konsekwencje tych "wyczynów" były nigroźne, ale... aż boli od samego patrzenia na tak wykonywane ukemi.

Prawdziwe zwycięstwo, to zwycięstwo nad sobą.

#12 19-06-2009 23:21:04

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

nie obwiniaj ich ostatnio mialem straszne problemu z twardym padem przy sumi otoshi tongue

#13 19-06-2009 23:30:28

Shinshin
moderator

Ja po prostu lubię tych ludzi i nie chciałabym, żeby stała im się krzywda. Może powinnam zareagować, ale nie śmiałabym ich pouczać, bo od tego jest sensei.

#14 19-06-2009 23:42:14

Krzysiek
admin
Serwis

nie pouczac tylko radzic sugerowac moze kazdy

#15 20-06-2009 00:02:06

Natasza22
początkujący
seiza

Shinshin pisze:

Ja po prostu lubię tych ludzi i nie chciałabym, żeby stała im się krzywda. Może powinnam zareagować, ale nie śmiałabym ich pouczać, bo od tego jest sensei.

Ja jako osoba początkująca z czystym sumieniem mówię ,że właśnie powinnaś im powiedzieć ,że robią coś źle. Osobiście wole jak ktoś mi zwróci na coś uwagę tym bardziej jeżeli mogę sobie zrobić krzywdę .

...kieszenie pełne czereśni...

#16 20-06-2009 12:25:07

Shinshin
moderator

Natasza22 pisze:

Shinshin pisze:

...

Ja jako osoba początkująca z czystym sumieniem mówię ,że właśnie powinnaś im powiedzieć ,że robią coś źle. Osobiście wole jak ktoś mi zwróci na coś uwagę tym bardziej jeżeli mogę sobie zrobić krzywdę .

Kilka miesięcy temu próbowałam delikatnych sugestii, ale reakcja była dość gwałtowna, więc zrezygnowałam z "naprawiania świata". Na uwagi sensei'a też nie reagują. Cóż... nikt nikogo nie uszczęśliwi na siłę...

#17 20-06-2009 12:36:41

Krzysiek
admin
Serwis

moze w ten sposob jak ktos slucha sugestii tzn ze chcie sie rozwijac i takiej osobie nalezy zwracac uwage a jak ktos ignoruje pomoc to szkoda sliny i unikalbym cwiczenia z ta osoba

#18 20-06-2009 16:38:26

Shinshin
moderator

Niestety, moja sekcja jest niewielka, więc nie mam zbyt wielkiego wyboru.

#19 20-06-2009 18:48:27

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

Najczestszym błędem jest, podczas robienia ukemi w przód, niewyprofilowanie ciała oraz sztywność czyli brak luzu. Robi taki jeden z drugim ukemi i leci na łeb na szyje! Ha!Ha!Ha!Ha! Jak to zabawnie wygląda! A jakie odgłosy : OH! YHHH!!!OJ!! Czasami mnie brzuch ze śmiechu boli! Sensei im tłumaczy a oni dalej swoje! Ale tak to jest jak przychodzą nowi, nierozciągnięci i sztywni. Jest z nimi niezły ubaw! smile

#20 20-06-2009 19:41:52

Shinshin
moderator

Wiesz Tobik... ja wcale nie uważam, żeby to było zabawne... wręcz przeciwnie. Uda się raz, dwa albo i więcej, a za którymś z kolei ktoś zrobi sobie krzywdę... a to na pewno nie jest śmieszne.
Życie, to nie film!

#21 20-06-2009 22:58:02

Krzysiek
admin
Serwis

Tobikbombik pisze:

Najczestszym błędem jest, podczas robienia ukemi w przód, niewyprofilowanie ciała oraz sztywność czyli brak luzu. Robi taki jeden z drugim ukemi i leci na łeb na szyje! Ha!Ha!Ha!Ha! Jak to zabawnie wygląda! A jakie odgłosy : OH! YHHH!!!OJ!! Czasami mnie brzuch ze śmiechu boli! Sensei im tłumaczy a oni dalej swoje! Ale tak to jest jak przychodzą nowi, nierozciągnięci i sztywni. Jest z nimi niezły ubaw! smile

rozumiiem ze Ty umiales od pierwszego razu ale niektorzy potrzebuja czasu
a smianie sie z kogos komu nie wychodzi ale sie stara jest nieladne
poza tym co ma rozciaganie do ukemi? ledwo siegam rekoma do kostek a robie ukemi

#22 20-06-2009 23:23:51

Shinshin
moderator

Tobikbombik pisze:

Pamiętaj, że nie ma ludzi nieomylnych... I nawet zaawansowanym aikidokom zdarzaję się błędy... także przy banalnym z pozoru ukemi.

#23 21-06-2009 08:59:40

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

Ja nie twierdze że umiałem od pierwszego razu. Na początku kilka razy miałem pare niebezpiecznych upadków bo żle robłem pad ten czy inny. wink
Ostatnio, w kwietniu, podczas wykonywania iriminagi z sensei'em wyślizgnąłem się z jego ręki całkiem przypadkiem, nie wiem nawet jak to sie stało, i z wysokości jego klatki piersiowej, tj. jakiś  dobry metr, spadłem w sposób niekontrolowany na mate. Technike wykonywaliśmy szybko i z impetem. Nic mi nie było ale to była taka niespodzianka że aż trudno mi było uwierzyć. wink
A co ma rozciąganie do ukemi? Jak jesteś rozciągnięty to łatwiej ci kontrolować swoje ciało przy padzie, zwłaszcza przy dynamiczniejszych rzutach czy techikach, choćby przy tenchi nage.
Ja nie śmieje się z nich złośliwie ale to czasami tak komicznie wygląda że nie moge sie powstrzymać! A troche humoru jeszcze nikomu nie zaszkodziło. wink

Shinshin pisze:

Pamiętaj, że nie ma ludzi nieomylnych... I nawet zaawansowanym aikidokom zdarzaję się błędy... także przy banalnym z pozoru ukemi.

Zwłaszcza jak przez przypadek przydepną hakame!Widziałem kilka takich przypadków.

Stopka forum