Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#51 09-01-2010 17:49:03

El Zorro
gość
seiza

Re: Wykonanie techniki Tai Otoshi

to teraz od strony aikidoki...
częstym błędem jest próba wykonania tai otoshi ze statycznej pozycji... co jest nie możliwe... aby ta technika wyszła potrzebny jest ruch i wyciagniecie uke... w przeciwieństwie do koshi nage gdzie jezeli mamy dobre atemi możemy bez wiekszego probemu przerzucić naszego przeciwnika nawet gdy lekko zastopujemy ruch, w tai otoshi ważne jest to aby robic to bez przerwy... nie można tego wykonać jak koshi nage próbując przerzucić uke przez nogę... noga tylko podcina uke który jest rozpędzony i wyciągany jak do zwykłej kokyu nage...

drugim ważnym błędem jest brak kontaktu...  nie da się wyciągnąć przeciwnika jak sprężynę, a czegoś takiego potrzebujemy, robiąc ruch samymi rękami i tylko wstawiając nogę i naciągaja na nią... kontakt z nogą jets potrzebny właśnie do naciagnięcia gdyż uke ma zablokowane nogi i jest cały czas ciagniety w przód... to powoduje rzut...

te filmiki to tylko tłumaczenia... ale bardzo cieżko jest powoli wytłumaczyć prawdziwe tai otoshi, gdyż cała technika opiera się na ruchu i szybkosci......

Reklama

#52 09-01-2010 17:53:42

rzacek
6 kyu
seiza

Jest to technika z judo - tam wszystko jest w ruchu

#53 09-01-2010 17:54:53

El Zorro
gość
seiza

nie o to chodzi... technika jest z judo , ale tam też przywędrowała z aikijujutsu i jujutsu... sek w tym, że jezeli masz rozluźnionego uke, to mozę sz wykonać koshi nage statycznie, ikkyo statycznie itd. w tai otoshi uke się musi podłożyć by wykonac ja staycznie, przypominam, że w aikido korzystamy z siły przeciwnika...

#54 09-01-2010 18:06:49

rzacek
6 kyu
seiza

no po to jest tysiąc technik a nie kilka, żeby umieć obronić się w każdej niemal sytuacji - czy atakujący jest statyczny, bardziej ruchliwy czy jakikolwiek - no akurat tai otoshi zadziała na tego ruchliwego, albo jeżeli broniący sprowokuje atakującego do odpowiedniego ruchu

#55 09-01-2010 18:24:02

El Zorro
gość
seiza

owszem...dlatego napisałem, ze jest to częsty błąd... przecież cały czas o tym mówie...

#56 09-01-2010 18:27:13

rzacek
6 kyu
seiza

spoko, spoko

#57 28-01-2010 12:16:28

El Zorro
gość
seiza

jezeli się myle to mnie popraw rzacek... ale zdaje mi się, że w rzeczywistości czy chciałbym wykonac tai otoshi czy o soto gari to w realnej sytuacji wyszła by technika pomiędzy tym i tym...

Stopka forum