Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#1 21-03-2008 13:01:37

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

plotki

wiadomo cos co sie slyszalo ale nie ma pewnosci ze to prawda

Reklama

#2 21-03-2008 13:05:12

Krzysiek
admin
Serwis

Re: plotki

Ueshiba uczyl aikido w wojsku i zolnierze postanowili mu wytlumaczyc ze nie beda ani cwiczyc ani go sluchac - poszlo ich kilkunastu
w efekcie kilku spedzilo troche czasu w szpitalu

#3 21-03-2008 13:11:14

El Zorro
gość
seiza

Podobno, i chyba to prawda, kiedy O'sensei leżał w szpitalu cały czas przy nim byli jego uczniowie, Ueshiba wstał i chciał iść do łazienki, ale dostał wtedy bóli, miał raka żołądka; który dawał o sobie znać, uczniowie chcieli mu pomóc w dojściu do toalety, ale on odmówił... uczniowie jednak nie dali za wygraną i w końcu skończyli leząc na ziemi po dwóch kokyu nagach O'senseia smile

#4 21-03-2008 13:15:55

Krzysiek
admin
Serwis

powiedzial swoim uczniom ze jesli ktoremus z jego uczniow uda sie go zaskoczyc to bedzie mu mowil mistrzu - no i probowali w czasie posilkow w lazience itp; efekt chyba oczywisty smile

#5 21-03-2008 13:35:24

El Zorro
gość
seiza

O'sensei miał dyplomy ukończenie 31 szkół walki, ale nie ninjitsu...
kiedyś jego uczniowie zapytali go czy zna ninjitsu, wiedząc; ze tak nie jest, ale Ueshiba odpowiedział, że zna....
staną na środku dojo w świątyni Iwama i kazał się zaatakować. kiedy uke to uczynili zorientowali sie nagle, ze O'senseia nie ma wśród nich, tymczasem on spacerował po ogrodzie... smile

I jak on to zrobił???smile

#6 21-03-2008 13:40:54

Krzysiek
admin
Serwis

nie zadawaj trudnych pytan smile
jak moj sensei czasami robi technike to nie wiem jak to zrobil pomimo ze patrzylem na to

licze ze poprowadzisz ten dzial bo ja nie znam wielu ciekawostek

#7 21-03-2008 13:44:12

El Zorro
gość
seiza

ja tez nie znam nie wiadomo jak wielu, ale myślę, że wystarczy, żeby dział się rozwijał smile

#8 25-07-2009 04:33:40

Drago
6 kyu
seiza

Podobno potrafił wyczuć pocisk wycelowany w jego kierunku zanim jeszcze padł strzał.

oraz

Człowiek ten pokłonił się formalnie, ale O’Sensei siedział całkowicie wyprostowany. Sytuacja przeciągała się przez jakiś czas, aż przyjaciel Shiody oświadczył coś takiego „Nie pokonam tego człowieka” a następnie głęboko się pokłonił. Tym razem O’Sensei pokłonił się w odpowiedzi. Przyjaciel Shiody odszedł a Shioda pobiegł za nim, żeby wypytać co takiego zaszło. Jego przyjaciel odpowiedział, że zamierzał zaatakować O’Sensei, kiedy ten się kłaniał, aby przetestować jego wartość w sztukach walki, ale O’Sensei zostawił go na lodzie, odmawiając pokłonu. Kiedy Shioda powiedział O’Sensei o tym incydencie ten wyjaśnił to następująco „Za pierwszym razem niewłaściwie się pokłonił, więc nie pokłoniłem mu się, ale za drugim razem jego drugi pokłon był szczery, więc odpowiedziałem.”

Nie ma pozwolenia, więc nie ma ataku.

Ayamatte aratamaru-ni habakaru nakare - Nigdy nie zawahaj się przyznać do błędu i przeproś

#9 25-07-2009 09:11:48

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

Drago pisze:

Nie ma pozwolenia, więc nie ma ataku.

Ha!Ha!Ha!Ha!Ha!Ha!Ha!Ha!Ha!Ha! smile

#10 09-12-2010 23:34:52

invisible
początkujący
seiza

Drago pisze:

Podobno potrafił wyczuć pocisk wycelowany w jego kierunku zanim jeszcze padł strzał.

Z całym szacunkiem dla tego wybitnego wojownika. Wydaje mi się, że ktoś kto tworzy bajki takie jak ta, działa wręcz na niekorzyść autorytetowi O'senseia.

#11 09-12-2010 23:38:40

sulaco33
1 kyu
seizaseizaseizaseiza

invisible pisze:

Drago pisze:

Z całym szacunkiem dla tego wybitnego wojownika. Wydaje mi się, że ktoś kto tworzy bajki takie jak ta, działa wręcz na niekorzyść autorytetowi O'senseia.

Zgadza się. Smutne to, ale naprawdę są tacy, którzy w to wierzą. W tym i nauczyciele...

#12 09-12-2010 23:41:54

invisible
początkujący
seiza

Niektórzy nie mogą uwierzyć, że to nie czary-mary, ale ciężkie i mordercze lata treningów.
Łudzą się, że od samego myślenia od ki i 50kg nadwagi zaczną robić tak jak on.

#13 10-12-2010 10:17:06

GMike
admin
seizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

Bajki czasami są dobre, bo nie wszyscy są tacy głupi. Ktoś może kiedyś usłyszał np. tą bajkę i całe życie trenuje żeby być taki jak ten ktoś z bajki ale wie że to nie możliwe, choć nigdy nic nie wiadomo. Teoretycznie np. znamy temp. słońca, ale tak naprawdę, to nie mamy bladego pojęcia wink

Pokonaj samego siebie...

#14 24-03-2011 12:47:08

El Zorro
gość
seiza

Na Youtubie ktoś skomentował jedenz mich filmików ten sposób:

"The story I heard was that before O'sensei died, he asked Saito sensei to preserve his fundamentals of Aikido. Then O'Sensei turned to Nishio sensei and asked him to develop O'Sensei's Aikido for the modern era. Which makes sense, because, Nishio-ryu Aikido constantly thinks about punches and other attacks when dealing with the katate forms. In any event Iwama style and Nishio-ryu both have alot to offer to the art that O'Sensei left to the world."

myślę, że raczej to tylko plotka, chociaż coś w niej jest

#15 17-10-2014 12:45:49

Olgierd5
początkujący
seiza
Serwis

Lepsze niż dragonball big_smile

Stopka forum