Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#1 15-02-2010 22:13:59

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

wsparcie bliskich

czy rozumieja pasje i wspieraja czy moze uwazaja ze czas spedzony na treningu moglibysmy poswiecic im?
ja mam to szczescie ze jestem wspierany przez rodzicow ktorzy mnie regularnie pytaja czy ide na trening a moja lepsza druga polowa wrecz pilnuje bym chodzil na treningi smile

Reklama

#2 16-02-2010 09:19:02

Fercik
trenuje od 10.2009
seizaseiza

Re: wsparcie bliskich

Moja żona nie podziela mojej fascynacji wręcz przeciwnie bo próbowałem ją zachęcać chociaż ostatnio jakoś pokazałem jej chyba nikkyo i była pod wrażeniem że jednym w sumie ruchem można sprawić że największy twardziel pada na kolana ale mimo wszystko jej to nie przekonało. Może jakby poszła na trening zobaczyć by się przekonała jednak nie ma co na siłę zmuszać w każdym bądź razie wie że rezygnowanie z treningu bo np. trzeba coś zrobić albo załatwić to dla mnie ciężka sprawa trudno mi się z tym pogodzić ale jak mus to mus. Moja rodzina wie że trenuje pomimo że mam problemy z nogą ale przyjmuje to bez jakiegoś entuzjazmu trenujesz ok ale bić brawo Ci za to nie będziemy. Być może zbyt krótko trenuję albo nie osiągnąłem jeszcze nic i nie umieją się przekonać.

#3 16-02-2010 13:49:23

Krzysiek
admin
Serwis

chyba nie zrozumiales o co pytam

nie chodzi mi o to czy podzielaja Twoja fascynacje aikido i sie zapisali na treningi
nie chodzi mi o to czy bija Ci poklony badz brawo bo trenujesz aikido smile

mi sprawia przyjemnosc gdy rodzina i znajomi pytaja czy jeszcze trenuje czy ide na trening a jesli nie ide to pytaja dlaczego albo pytaja jak bylo na treningu

czy przyjeli do wiadomosci ze trenujesz i pozniej juz ich to nie obchodzi czy interesuja sie tym

#4 17-02-2010 08:08:35

Fercik
trenuje od 10.2009
seizaseiza

Krzysiek pisze:

chyba nie zrozumiales o co pytam

nie chodzi mi o to czy podzielaja Twoja fascynacje aikido i sie zapisali na treningi
nie chodzi mi o to czy bija Ci poklony badz brawo bo trenujesz aikido smile

mi sprawia przyjemnosc gdy rodzina i znajomi pytaja czy jeszcze trenuje czy ide na trening a jesli nie ide to pytaja dlaczego albo pytaja jak bylo na treningu

czy przyjeli do wiadomosci ze trenujesz i pozniej juz ich to nie obchodzi czy interesuja sie tym

Przepraszam nie zrozumiałem pytania poprawiam się. Jedynie żona wykazuje zainteresowanie pyta jak było czy nie było jakichś "kontuzji". Cały harmonogram popołudnia jest ułożony pod mój trening stara się abym nie opuszczał treningów w końcu za nie płacę. Reszta rodziny raczej nie wykazuje zainteresowania gdzieś tam usłyszeli że trenuje ale bez entuzjazmu z ich strony.

#5 17-02-2010 13:36:09

Krzysiek
admin
Serwis

czyli zona Cie wspiera to super ze rozumie Twoja pasje i pomaga
wiele osob zniknelo z klubu wlasnie z powodu tzw ulozenia sobie zycia czyli znalezienia partnerki lub partnera

#6 17-02-2010 18:30:01

ametyst
1 dan
seizaseizaseizaseizaseiza

Wiele osób traktuje trenowanie jakichkolwiek sztuk walki jako zabawę. Dlatego w/g nie brak wsparcia ze strony zon.

"... Patrzcie uważnie na ruch natury, użyjcie jej jako podstawy  zrozumienia... . Kiedy patrzysz uważnie na rzeczy wszystkie coś Ci mówią... Góry, strumienie, drzewa; wszystko to są Twoi nauczyciele."

#7 02-11-2015 15:15:22

funkia
początkujący
seiza
Serwis

Mnie również wspierają bliscy. Jeszcze bardziej mnie to motywuje wink

#8 03-11-2015 12:34:27

bores
6 kyu
seiza

Raczej nie spodziewajcie się niczego,w tym co robicie będziecie osamotnieni i to jest dobre. Jest to zabawa elitarna a u innych wywołuje odczucie jakbyś ćwiczył balet,czyli na co ci to. Żona moja najpierw się pogodziła z moją fanaberią a ostatnio nawet zaczyna widzieć w tym jakieś zalety.....heh czas robi swoje.....

Stopka forum