Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#51 06-12-2008 21:22:26

ametyst
1 dan
seizaseizaseizaseizaseiza

Re: miecz a kij

Znowu mnie nie rozumiesz nishio głównym celem nauki miecza ma byc zrozumienie ruchu , jakby jego studium, a nie umiejetnosc zabicia. A coś takiego widziałem na wiadomym treningu.

"... Patrzcie uważnie na ruch natury, użyjcie jej jako podstawy  zrozumienia... . Kiedy patrzysz uważnie na rzeczy wszystkie coś Ci mówią... Góry, strumienie, drzewa; wszystko to są Twoi nauczyciele."

Reklama

#52 06-12-2008 22:13:19

Cezary
1 dan

a boken wprowadza element agresji co zakluca przebieg treningu

Ja osobiscie widze jedno lekarstwo na ten problem zamiast pokazywac/analizowac pelne wysublimowae ken kata powrot do siedmiu ken suburi 100-1000-ce powtorzen , po pierwszej setce (jesliy byla jakas agresja to na pewno juz przejdzie) i cwiczyc duzo samemu chociaz 15 min rano tylko jedno 1 suburi (jesli poloczymy do z oddechem to stanowi wspaniale wyciszenie a nie pobudza  agresje), a pozniej wrocic do dyskusji bo nie wszystko da sie rozstrzasac teoretycznie ... Smiem twierdzic ze Ametyst i Lookaso bardzo malo cwiczyli miecz i stad te rozterki ... Pewne rzeczy zeby zrozumiec trzeba odczuc

#53 06-12-2008 22:16:00

El Zorro
gość
seiza

i o tym tez mówię ametyst... jeżeli ktoś nie weim kto ci pokazywał takie wykorzystanie meicza, ale choćby i miał 25 dana, jeżeli tak wykorzystuje miecz to śmiało mogę stweirdzic... on nie zna aikido...

#54 07-12-2008 15:19:42

GMike
admin
Serwis

Nie wiem czemu ale osobiście upodobal mi się kij. I tak po zastanowieniu się, od JO wolalybm bardziej BO. Jesł dłuższy. Miecz sam w sobie jest niebespieczną zabawką. Na treningach najlepiej zastępować go bokenem. Nie rozumiem tylko czemu ma wywoływac agresję? Jesli ktoś jest na tyle ograniczony, że po otrzymaniu kija chciałby wszystkic hanokoło pobić, najlepiej usunąć takiego z treningu.

Pokonaj samego siebie...

#55 07-12-2008 17:52:28

El Zorro
gość
seiza

wiesz ja mam to szczęście, ze Nishio sensei nauczał ken no tebiki... i jo no tebiki... kij jest świetny do tłumaczenia technik aikido, ale na trochę wyższym poziomie gdy sie ma już zelazne podstawy... bo przy kiju umykają szczegóły które sa przy mieczu... ale ten kto potrafi zrozumieć aikiod na podstawie ruchów kija, to oznacza, ze ma już wyzszy poziom nazwijmy to "wtajemniczenia"

#56 13-12-2008 00:32:21

Cezary
1 dan

GangstaMike pisze:

Nie wiem czemu ale osobiście upodobal mi się kij. I tak po zastanowieniu się, od JO wolalybm bardziej BO. Jesł dłuższy. Miecz sam w sobie jest niebespieczną zabawką. Na treningach najlepiej zastępować go bokenem. Nie rozumiem tylko czemu ma wywoływac agresję? Jesli ktoś jest na tyle ograniczony, że po otrzymaniu kija chciałby wszystkic hanokoło pobić, najlepiej usunąć takiego z treningu.

Czy cwiczyles kiedys z BO ?

#57 13-12-2008 20:34:21

GMike
admin
Serwis

Nie. Ale zamierzam sobie załatwić. Jest lepiej wyważony do niektórych.... hmmmm.... rzeczy.

Pokonaj samego siebie...

#58 07-04-2009 15:02:32

Bzyk
1 dan

Mnie katana naucza przede wszystkim respektu i szacunku, faktem jest że analiza technik aikido poprzez miecz jest rewelacyjna, pomaga wiele uświadomić i zrozumieć każdy ruch danej techniki, gorąco polecam każdemu.
p.s. zancie kogoś kto może prostuje katany o usówa wyszczerbienia big_smile

Czekaj, czekaj, co ja tu robię hmm? A no tak ĆWICZĘ big_smile

#59 10-04-2009 21:07:57

Cezary
1 dan

Bzyk pisze:

Mnie katana naucza przede wszystkim respektu i szacunku, faktem jest że analiza technik aikido poprzez miecz jest rewelacyjna, pomaga wiele uświadomić i zrozumieć każdy ruch danej techniki, gorąco polecam każdemu.
p.s. zancie kogoś kto może prostuje katany o usówa wyszczerbienia big_smile

z tego co pamietam pod poznaniem mieszka koles ktory kuje Katany bardzo dobrej jakosci , moze tez i naprawia ...

#60 10-07-2019 14:41:17

Wojownik45
początkujący
seiza
Serwis

Czy Katana serio jest taka ostra?
https://pracemagisterskie-licencjackie.pl/

1

Stopka forum