Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#1 06-03-2014 22:05:46

Usagi
5 kyu
seizaseiza

Pua

Witam. Kiedyś chodziłem na aikido w szczecinie do sekcji prowadzonej przez senseia Wysockiego. Od jakiegoś czasu planuję wrócić po kilkuletniej przerwie na treningi, ale słyszałem sporo negatywnych głosów. Jakoś nie zauważyłem wszystkich tych rzeczy które zarzuca się PUA... no ale może nie zwracałem na to uwagi. Co sądzicie o PUA o Jacku Wysockim i o stylu Kobayashi?

Wygrana lub przegrana nie jest prawdziwym budo. Prawdziwe budo nie zna porażki. Nigdy nie przegrywać oznacza nigdy nie walczyć.

Reklama

#2 07-03-2014 11:19:59

bores
6 kyu
seiza

Re: Pua

Jacek Wysocki zna się na aikido,jest nie kwestionowanym mistrzem.Jeżeli chcesz się uczyć to jest to bardzo dobry adres. Czego więcej potrzebujesz?

#3 07-03-2014 14:23:11

Usagi
5 kyu
seizaseiza

No ja też nie mam zastrzeżeń co do Wysockiego ani jako do człowieka ani jako do instruktora, ale słyszałem bardzo wiele nieprzychylnych opinii i zastanawiał się skąd się one biorą. Może to ja czegoś nie wiem.

Wygrana lub przegrana nie jest prawdziwym budo. Prawdziwe budo nie zna porażki. Nigdy nie przegrywać oznacza nigdy nie walczyć.

#4 08-03-2014 21:10:12

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

no wlasnie sa zastrzezenia jako do czlowieka bo jako aikidoka podobno jest bardzo dobry

#5 08-03-2014 21:23:36

Usagi
5 kyu
seizaseiza

A mógłbyś to rozwinąć? (Nie żebym chciał go obgadywać XD ) Po prostu spotkałem go kilka razy i jakoś nie zauważyłem żeby kogoś olewał czy źle traktował. Nawet kiedyś nam zajęcia poprowadził w zastępstwie i to w grupie dla dzieci... No ale tak jak już wspomniałem prawdopodobnie nie wiem wszystkiego. smile Słyszałem też takie głosy, że w PUA nie przestrzegają etykiety dojo i nie ma tam ducha tradycji? Co mam przez to rozumieć? Chodzi o to, że nie miałem nigdy styczności z innymi klubami i nie mam żadnego porównania. smile

#6 09-03-2014 11:28:41

bores
6 kyu
seiza

Jeżeli są to jakieś <pierdoły> to nie warto rozwijać tematu. Ale jeżeli to jest kawałek historii aikido w Polsce to jak najbardziej. Osobiście nie znam się z Wysockim i nigdy nie miałem z nim kontaktu więc to co piszę jest całkowicie neutralne. Wysocki jako jeden z pierwszych a może i jako pierwszy w czasach < nowożytnych > w Polsce rozpropagował i doprowadził do masowych i prężnie działających klubów aikido w kraju. A łatwo nie było. Boks,zapasy i co by tam jeszcze miały dotacje i wsparcie z pieniędzy publicznych. Aikido rosło samo tylko dzięki takim ludziom jak Wysocki i kto jeszcze?,tu podpowiedzcie bo nie wiem....  Na pewno były momenty trudne choćby finansowe i być może wynikały na tym tle spory. Może też są jakieś ambicjonalne sprawy z kolegami i konkurentami w tej dyscyplinie. W mentalności Polaków jest dużo chętnych do rządzenia tylko robić nie ma komu.Jest tak w kraju a jeszcze lepiej to widać wśród polonii gdzie wybrać jednego wspólnego lidera jest nie sposób.

#7 09-03-2014 18:36:09

Krzysiek
admin
Serwis

rozwijac nie chce bo to co wiem to sa opinie osob trzecich
Bzyk duzo jezdzi po polsce i sporo widzial wiec moze powie

#8 09-03-2014 18:37:01

Shinshin
moderator

Zbyt dużo tematów wrzuconych do jednego worka. Wszystkie już kiedyś poruszane przy okazji innych wątków (wyszukiwarka).

Prawdziwe zwycięstwo, to zwycięstwo nad sobą.

#9 06-03-2015 12:25:49

dariuszkowalczyk11
początkujący
seiza
Serwis

Ważne że Pan Jacek Wysocki jest dobrym aikidoką, i że może przekazać dużo cennej wiedzy swoim uczniom. A zawsze ktoś może wyrażać nieprzychylne opinie, nawet o najlepszym fachowcu

Stopka forum