Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#26 14-10-2008 22:23:13

grzes
początkujący
seiza

Re: co sadzicie o skutecznosci aikido

aha, moj trener ma 65lat wiec watpie zeby byl podatny na jakies nowe mody smile

Reklama

#27 14-10-2008 22:35:53

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

no coz ja mam troszke inne podejscie
na macie najwazniejszy jest uke jego zycie i zdrowie

na ulicy to ja mam stac a przeciwnik ma mnie wiecej nie atakowac
atakujac podejmuje ryzyko ze sie bede broniil

jjedyna roznica miedzy mata a ulica jest taka ze na macie patrze czy uke nadaza i czekam na niego a na ulicy mnie to nie obchodzi a techniki wykonuje sie tak samo

nie tworzmy podzialu na aikido uliczne i dojo

#28 14-10-2008 22:46:28

grzes
początkujący
seiza

chyba nadal nie rozumiesz co mam na mysli

u mnie na macie tez zawsze bezpieczenstwo jest najwazniejsze, ale na prawde czesto niektore rzeczy latwiej zapamietac jesli przedstawione sa w konkretnej ulicznej sytuacji, a treningi sa przez to tez ciekawsze, aikido trzeba ciezko trenowac ale tez troszke dobrze sie tym bawic. to nie jest "smutna" sztuka walki. oczywiscie najwazniejsze jest skupienie, zeby sie nikomu krzywda nie stala ale to na prawde moze byc nadal dobra zabawa. kwestia podejscia trenera i znakomitego przygotowania trenujacych w kwestii bezpieczenstwa

#29 14-10-2008 22:49:59

grzes
początkujący
seiza

krzysiek bedziesz w poznaniu pod koniec pazdziernika na stazu? mozna by sie spotkac i pogadac smile

#30 14-10-2008 23:16:58

Krzysiek
admin
Serwis

do treningu potrzebne sa 2 rzeczy; skupienie i luz
jak sie czlowiek spina to wolniej reaguje a techniki wychodza kwadratowe
luz powoduje ze jestesmy jak woda dostosowujac sie do sytuacji
jesli czlowiek sie nie bawi tym co robi to szybko sie zniecheca i traci zainteresowanie

na stazu nie bede z kilku powodow
z rozmowa byloby ciezko bo mam wade wymowy i ciezko mnie zrozumiec nawet znajomym

#31 15-10-2008 18:32:16

ametyst
1 dan
seizaseizaseizaseizaseiza

grzes trochę mnie to przeraża,a w głowie nie bardzo mi się chce zmieścić info o takim trenerze i to z 5danem. A może faktycznie to jakaś nowa moda. A może tu chodzi o .... komercyjną weresję akikido aby przyciągnąć więcej ludzi do dojo.

"... Patrzcie uważnie na ruch natury, użyjcie jej jako podstawy  zrozumienia... . Kiedy patrzysz uważnie na rzeczy wszystkie coś Ci mówią... Góry, strumienie, drzewa; wszystko to są Twoi nauczyciele."

#32 15-10-2008 19:54:56

Krzysiek
admin
Serwis

ametyst to jest chwyt marketingowy technika cwiczebna i technika combatowa w ktorej jest opcja - a co jesli

#33 17-10-2008 19:08:31

ametyst
1 dan

Tez tak mysle. Natomiast dalej zastanawiam sie nad tym 5danem?!

"... Patrzcie uważnie na ruch natury, użyjcie jej jako podstawy  zrozumienia... . Kiedy patrzysz uważnie na rzeczy wszystkie coś Ci mówią... Góry, strumienie, drzewa; wszystko to są Twoi nauczyciele."

#34 20-10-2008 22:25:44

grzes
początkujący
seiza

ludzie caly czas chodzi o obrone a nie robienie krzywdy innym... zaczynam sie zrazac do tego forum sad ametyst nie wiem na jakim poziomie jestes, ale etykieta aikido mowi chyba tez o tym, ze nie nalezy podwazac zdania nauczyciela, trenera. a ten 5 dan zostal nadany przez Takao Arisue 7dan Aikido/7dan Iaido. Chwyt marketingowy? Moj trener placi za to, ze moze nas uczyc, a nie na tym zarabia, klub nie nalezy do niego. To tyle w tym temacie.

#35 21-10-2008 11:35:41

zainteresowany
gość
seiza

grzes pisze:

ludzie caly czas chodzi o obrone a nie robienie krzywdy innym... .

powiedz mi jak sie obronic przed 3 napastnikami bez robienia im krzywdy?
czlowek ma 2 rece wiec ich nie unieruchomisz
filozofie aikido chyba nalezy rozumiec zeby robienie krzywdy nie bylo celem ale jesli sytuacja tego wymaga to jest dopuszczalne

to tak jak z bronia palna masz pozwolenie nosisz ja ale nie strzelasz do kazdego kto podchodzi do ciebie tylko uzywasz w konkretnej sytuacji

#36 21-10-2008 12:40:53

Cezary
1 dan

Ten watek byl juz szeroko dyskutowany wczesniej na forum rzuc okiem

#37 23-10-2008 18:14:56

El Zorro
gość
seiza

A ja się zgadzam z Grzesiem... w nishio, przynajmniej gdzie niegdzie się tak ćwiczy... na ulicy i na macie techniki wyglądają trochę inaczej... chociażby przykład który podawałem przy sprowadzeniu w sankyo... nie określił bym tego mianem, jeżeli chodzi o mój trening, że raz cwiczymy czyste aikido a raz uliczne... ale pokazuje się nam jak technika którącwiczymy wygląda w rzeczywistości... np. tenkan ho... ćwiczy się ładny ruch, ale co powtarza chciażby sensei Jiri Marek...w rzeczywistości tenkan ho to zejście z lini ataku z dwoma atemi jedno pięscią w twarz a po obrocie łokciem w brzuch... to drugie wygląda jak jak jak w przypadku kata z jo które cwiczyłem w aikikai gdzie masz zuki do tyłu....

#38 24-10-2008 12:03:42

Cezary
1 dan

Zgadzam sie chlopakami w dojo cwiczymy techniki w pelnej formie, pozatym sa to techniki ktore nie powinny uszkodzic uke, atemi jest przewaznie markowane nie ma na celu zlamac przeciwnika jednym strzalem, techniki na ulice sa nieco inne (z wyjatkiem poziomu mistrzowskiego w ktorym mozesz zrobic co kolwiek twoja kontrola jest pelna i mozesz robic najbardziej rozbudowane techniki ale tylko przy jednym przeciwniku, mysle ze 5 dan widzac kilku uzbrojonych gosci  tez bedzie lamach nadgarski itp bo to jest BUDO + przetrwanie, i techniki beda nastawione na max skutecznosci) ruchy sa zdecydowanie krotsze i nastawione na eliminacje. Ja bym nie chcial zeby przeciwnik wstawal i atakowal mie raz za razem a drugi mi w tym czasie przywali bejsbolem w leb ...

#39 24-10-2008 12:24:39

Cezary
1 dan

Oczywiscie nie mysle o kompletnej eliminacji po prosty chodzi o to aby gosciu dwa razy sie zastanowil zanim zaatakuje mnie jeszcze raz a jezeli jest na dragach i nie czuje bolu to trzeba lamac nadgarstki albo szybko uciekac...

#40 24-10-2008 19:47:53

ametyst
1 dan

Tak.... Byc moze ja faktycznie nazbyt idealistycznie podchodze do aikido. To jednak jest sztuka WALKI. A zyc kazdy chce:) . A moje podejscie do faktu samej walki wynika z moich doswiadczen  o ktorych nie zabardzo chcialbym pisac .

#41 24-10-2008 20:25:37

Krzysiek
admin
Serwis

ametyst zdrowie i zycie sa jednymi z najwiekszych skarbow i nalezy o nie dbac ale moje sa najwazniejsze
jak ktos atakuje to musi brac pod uwage ze bedzie przynajmniej proba obrony

#42 17-11-2008 21:04:56

grzes
początkujący
seiza

i taka dyskusja i takie wytykanie "grzesiowi" ze nie ma racji, ze to zle, a tu troche pomysleliscie i sami doszliscie do pewnych wnioskow, ale co mnie zraziliscie do forum to zraziliscie sad

kazdy wie najlepiej i moze kwestionowac zasady cwiczen nie swojego instruktora (nawet jak ten instruktor jest bardziej doswiadczony od wlasnego)... przykro

#43 17-11-2008 22:19:07

Krzysiek
admin
Serwis

ja wypowiadam swoje zdanie oparte na paru latach cwiczen i nie sadze bym napisal grzes nie ma racji co najwyzej nie zgadzam sie z czyjas opinia bo inaczej widze dana sprawe
co do instruktora to hm 5 dan nie bierze sie znikad a taki stopien posiada moj instruktor

#44 17-11-2008 22:55:40

rurek
początkujący
seiza

Aikido na ulicy wymaga uzupełnienia o jakąś inną, bardziej ofensywną sztukę walki... to jak na razie zdanie obserwatora. A co do dyskusji powyżej to moim zdaniem powinny być jakieś dodatkowe treningi full kontakt ale dla ludzi, którzy mają pojęcie troszkę szersze w temacie sztuk walki. Dodaje, że to moje laickie zdanie i się nie bulwersujcie wink A prywatnie szukam w aikido odpoczynku, relaksu a jak się nauczę bronić to też się nie obrażę, hehe.

Masakatsu agatsu

#45 18-11-2008 00:06:19

Krzysiek
admin
Serwis

nie widze powodu do bulwersowania sie
wszystko zalezy od tego co chcesz osiagnac np nastukac komus to rzeczywiscie cos dodatkowo jest potrzebne tylko pytanie jak sobie radzic z 2 filozofiami i sposobami treningu bo np w aikido mowia zrob unik a w karate zrob blok ale to moje zdanie poza tym sprobowac zawsze warto
moj znajomy twierdzi ze na ulice dobre jest wlasnie karate ale z kolei to jego zdanie smile

#46 18-11-2008 16:10:29

El Zorro
gość
seiza

Nie irytuj się Grześ...
1. każdy może wyrazić swoją opinię...i jeżeli np. uważam, że ktoś kto ma 5 dana to kretyn to mam prawo to napisać... nie muszę drżeć ze strachu przed jego danem...
2. tyle już burz z piorunami przeszło przez to forum...ale jakoś chyba nikt się jeszcze nie pogniewał... na siebie...
3. ja się akurat zgadzam z tym co pisałeś, ale wszyscy mieli prawo wyrazić swoją opinię, nawet jeżeli nie pokrywa się z twoja...  ja np. zawsze będę krytykował wchodzenie nogą przy kote gaeshi, bo uważam, że to błąd, ale jak ktos uważa inaczej to jego sprawa...

Nie zrażaj się... tylko bierz udział w dyskusji... słyszałem kilka rzeczy o stażu z arisue... ale nie chciałbym wierzyć plotkom... napisz wrazenia ze stazu...

#47 27-11-2008 10:22:38

Marcin:)
4 kyu
seizaseiza

Na kazdym forum o AIKIDO jest dzial poświęcony skutecznosci tej pieknej sztuki walki. I jest tylko jedna mozliwosc sprawdzenia czy jest skuteczne czy nie. Wyjsc na ulice i sie przekonac. W mojej sekcji sa osoby ktore cwicza kilka a nawet kilkanascie lat. Zgłebiali inne sztuki walki i w sytuacjach realnej walki powtarzaja jedno. Silna psychika i opanowanie to podstawa a to co wyjdzie w walce malo co przypomina kihon z maty bez wzgledu na to co trenujesz. Pytalem tez co sadza o tzw "praktycznym" aikido. odpowiadaja ze aikido jest jedno:)).

#48 27-11-2008 14:09:29

Krzysiek
admin
Serwis

to ze kihon nie wyjdzie to wiadomo dlatego cwiczy sie jijuwaza bo wtedy nie ma wyjsc technika tylko mamy sie obronic majac za podstawe aikido i cale posiadane doswiadczenie nabyte na treningach
bardzo mocno uogolniajac na ulicy nalezy zrobic te rzeczy
nie dac sie trafic
pozbawic przeciwnika rownowagi
zrobic technike dzialajac odruchowo a nie na zasadzie wyboru - dzis wybieram yonkyo - najlepiej rzut im prostszy tym lepszy

#49 27-11-2008 15:38:21

Tolleq
początkujący
seiza

Uważam że Aikido jest skuteczną sztuką walki na ulicę, jednak warto posiadać umiejętności i techniki przypisane sztuką walki uderzanym oraz parterowym. W niektórych przypadkach warto umieć atakować ( co nie jest sprzeczne z filozofią aikido - uderzenia zwykle są mniej wyniszczające niż dokończone dźwignie na stawy, a w pewnych sytuacjach tylko przytrzymanie agresora nie wystarcza. W takim wypadku dobrą obroną może być atak. ).
Ps. Prawo do wyrażania swojej opinii ma każdy i nie ma co się zrażać. Jednak podejrzewanie kogoś o komercję w oparciu o jeden, dwa posty na forum jest moim zdaniem daleko idącą pseudo dedukcją.

www.pajacyk.pl -> Kliknij raz dziennie. To nie piękna inicjatywa. To człowieczeństwo.

#50 27-11-2008 21:22:34

Krzysiek
admin
Serwis

moj sensei wrecz zacheca do poszerzania swojej wiedzy poprzez rownolegle cwiczenie innej sztuki walki wlasnie w zakresie kopano-uderzanym

Stopka forum