Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#76 11-12-2008 21:48:49

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

Re: co sadzicie o skutecznosci aikido

ametyst ma racje to czego sie uczymy to dtoga ktora podazamy ale jest szeroka dzieki czemu wybieramy w ktorym miejscu ktoredy idziemy omijajac kaluze czyli te elementy ktore nam sprawiaja nam klopot
oczywiscie nie w sensie ze porzucamy technike tylko szukamy sposobu jej wykonania

Reklama

#77 24-04-2009 12:27:37

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

Z perspektywy moich sensei'ów aikido jest bardzo skuteczne a nawet zabójcze.Wiele razy byli zmuszeni go uzyć i zawsze wychodzili bez szwanku.Uważam, że kazda sztuka walki jest skuteczna,zwłaszcza aikido.Oczywiście wszystko zależy od człowieka jego wiedzy i umiejętności.

#78 26-04-2009 19:39:22

beckham94
początkujący
seiza

Co sądzicie o tym, że niektórzy na innych forach mówią o aikido, że jeżeli chodzi o walkę na ulicy to aikidoka nie ma szans, bo na treningach używa się dźwigni na nie stawiającym się tobie przeciwniku a na ulicy jak ktoś cię złapie np. za rękę to nie da rady sobie używając dźwigni(bo on stawia opór, ma np. więcej siły) Natomiast niektórzy uważają, że aby wykorzystać aikido do samoobrony to trzeba ćwiczyć dziesiątki lat, bo osoba ćwicząca 5 lat nie da sobie po prostu rady.

#79 26-04-2009 19:52:02

Shinshin
moderator

beckham94 pisze:

Co sądzicie o tym, że niektórzy na innych forach mówią o aikido, że jeżeli chodzi o walkę na ulicy to aikidoka nie ma szans, bo na treningach używa się dźwigni na nie stawiającym się tobie przeciwniku a na ulicy jak ktoś cię złapie np. za rękę to nie da rady sobie używając dźwigni(bo on stawia opór, ma np. więcej siły) Natomiast niektórzy uważają, że aby wykorzystać aikido do samoobrony to trzeba ćwiczyć dziesiątki lat, bo osoba ćwicząca 5 lat nie da sobie po prostu rady.

Przecież, to sztuka walki... i chyba żaden rozsądny trener nie obieca Ci, że w ciągu kilku miesięcy nauczy Cię skutecznej samoobrony.

Prawdziwe zwycięstwo, to zwycięstwo nad sobą.

#80 26-04-2009 19:55:38

El Zorro
gość
seiza

ci sami ludzie piszą, ze najlepsze na ulice jest bjj...zejscie do parteru przy 3 przeciwnikach...powodzenia...

#81 26-04-2009 20:02:05

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

Ci co tak mówią są mocni w gębie.Nie spotkali mojego sensei'a.A wogóle to mam takich ludzi w nosie!

#82 26-04-2009 20:05:44

El Zorro
gość
seiza

Gdy mnie się ktoś spyta czy aikido jest skuteczne w samoobronie, odpowiadam,że nie wiem... ale znam ludzi którzy się nim obronili...

#83 26-04-2009 20:33:18

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Nie wiem jak Wy, ale my cwiczymy na spietym uke i sila nie ma tu nic do rzeczy. Ja tawardo wierze, ze aikido dziala, nie, przeciez ja to wiem, ze dziala. Widzialam aikidoke w akcji i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze aikido dziala!

#84 26-04-2009 21:19:27

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

beckham94 pisze:

jak ktos zlapie aikidoke za reke i bedzie oporowal przy dzwigni to jego sila nie ma nic do rzeczy, reke bedzie mial ciezko polamana bo taka jest zasada dzwigni, jak miales juz dzwignie w szkole na fizyce (mowie tak bo masz 94 w nicku to pewnie rok urodzenia nie przyjmuj tego jako obraze) to pewnie wiesz, ze wystarczy malo sily zeby wywolac pozadany efekt, dyskusje na forach opieraja sie na porownywaniu aikidoki i boksera czy bjjowca w sportowej walce 1 na 1 co z ulica nie ma nic wspolnego, zreszta jak ktos sie czuje tak bardzo zagrozony to niech sobie kupi porzadna palke teleskopowa jak sie taka przywali w udo to agresor traci ochote do agresji

#85 26-04-2009 21:24:20

El Zorro
gość
seiza

przecież nikt nie mówi, że aikido nie działa... ale choćby kote gaeshi na uke który jest spięty i nie wytrącony z równowagi wygląda tak... http://www.youtube.com/watch?v=RXp_sl2VXTk gdzyby aikido polegało tylko na tym, że robię technikę i wystarczy, że działa bez wychylenia bez irimi i atemi, to po roku każdy z nas byłby super skutecznym fighterem...

#86 26-04-2009 21:32:16

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

poczytaj budo.net.pl tam w dziale aikido toczy sie regularna wojna na temat skutecznosci

#87 26-04-2009 21:38:54

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Heh, to co robi ten gosc na filmiku w ogole nie przypomina aikido... Przynajmniej nie takie jakiego ucze sie ja.
Gdziekolwiek nie pojde, wszyscy mowia ze aikido nie dziala. Nawet ci, ktorzy sami je trenuja hmm

#88 26-04-2009 21:42:44

El Zorro
gość
seiza

czy ja powiedziałem,że nie działa??? ale jezeli staniesz tak jak na tym filmiku przyjmiesz stabilną pozycję i skupisz się na oporowaniu to jeżlei ktośnie jest bardzo silny to nic ci nie zrobi... musi być zejście i musi być kuzushi i dopiero technika...

#89 26-04-2009 22:57:06

Krzysiek
admin
Serwis

beckham94 pisze:

zacznijmy od tego zlapania za reke
jak nie chce byc zlapany za reke to mnie nie zlapie bo przeciez nie bede stal nieruchomo z wyciagnieta reka bo on ma zyczenie zlapac za nia
aikido nie jest do walki tylko do obrony
osoba ktora oporuje robi to w konkretnym kierunku i trzeba ten kierunek ominac
dzwignia hm a skad pomysl ze musi byc zrobiona? rzut mozna zrobic bez dzwigni
rozumiem ze w innych sztukach walki na treningach lamia sobie kosci dzieki temu wiadomo ze tamte sztuki walki sa skuteczne

#90 27-04-2009 06:58:12

SZYGI
4 kyu
seizaseiza

Krzysiek pisze:

beckham94 pisze:

zacznijmy od tego zlapania za reke
jak nie chce byc zlapany za reke to mnie nie zlapie bo przeciez nie bede stal nieruchomo z wyciagnieta reka bo on ma zyczenie zlapac za nia
aikido nie jest do walki tylko do obrony
osoba ktora oporuje robi to w konkretnym kierunku i trzeba ten kierunek ominac
dzwignia hm a skad pomysl ze musi byc zrobiona? rzut mozna zrobic bez dzwigni
rozumiem ze w innych sztukach walki na treningach lamia sobie kosci dzieki temu wiadomo ze tamte sztuki walki sa skuteczne

Krzysiu,dobrze podsumowałeś

#91 27-04-2009 19:18:03

beckham94
początkujący
seiza

Dzięki za rady... zamierzam się zapisać na aikido we wrocku... nowa grupa ma się utworzyć we wrześniu. Dlatego właśnie czytam co inni sądzą o aikido. Bo ja zamierzam się tej sztuki walki uczyć ze względu na samoobronę.

#92 27-04-2009 22:14:47

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

a gdzie masz zamiar sie zapisac bo ja cwicze we wroclawiu

#93 27-04-2009 22:42:58

El Zorro
gość
seiza

ech... nigdy nie lubiłem takich rozmów... nigdy nikomu nie polecam aikido, jeżeli mówi mi, że chce się nauczyć bronić... drogi beckham94 aikido jest skuteczne jeżeli je się stosuje z taką myślą... ale do aikido trzeba dojrzeć...

#94 27-04-2009 22:49:15

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

beckham94 zarezerwój sobie sporo czasu na aikido gdyż jest czasochłonne.smile

#95 28-04-2009 05:53:42

beckham94
początkujący
seiza

ja we Wrocku smile całą "młodość" chciałbym poświęcić na aikido :-)

#96 28-04-2009 07:17:12

WhitE
gość
seiza

Pastel pisze:

Gdziekolwiek nie pojde, wszyscy mowia ze aikido nie dziala. Nawet ci, ktorzy sami je trenuja hmm

Moze za malo sie przykladaja dlatego nie jest skuteczne, albo mysla ze sa mistrzami po kilku latach treningu i jak "mistrzom" nie wychodzi to nie jest skuteczne...
A co do sporow aikido kontra bjj czy kb itd to dlatego jest tyle sporow bo bardzo trudno znajsc jest doskonalego aikidoke i "wyprodukowanie" owego aikidoki jest czasochlonne, a kb jest juz perfekcyjny po 6 latach...
a pozatym chyba nie celem aikido jest sprawdzanie iloma osobom uda sie mi polamac rece, zebra, itd...

#97 28-04-2009 08:22:03

Pastel
5 kyu
seizaseiza

mateusz1200, jest duzo racji w tym co mowisz. Znam tylko 3 osoby, ktore trenuja wiecej niz 5 lat. Przewaznie zdanie "aikido nie dziala" pada z ust tych, ktorzy trenuja okolo roku smile

#98 28-04-2009 08:31:34

Krzysiek
admin
Serwis

to moze odwrocmy sytuacje
pojde na tae kwon do i w zyciu nie naucza mnie wysokich kopniec wiec bede mogl stwierdzic ze jest beznadziejne tak?

#99 28-04-2009 14:34:07

beckham94
początkujący
seiza

Znacie może jakiś dobry klub aikido w okolicy psiego pola we Wrocławiu ?

#100 28-04-2009 14:39:15

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

beckham94 pisze:

Znacie może jakiś dobry klub aikido w okolicy psiego pola we Wrocławiu ?

chlopie na samym psim polu jest klub aikido w ktorym wlasnie cwicze napisz na gg 3137620 to ci podam szczegoly bo tu na forum nie wolno adresow pisz w godzinach 15-18 bo w takich najczesciej jestem w domu albo 22:30-24

Stopka forum