Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#26 08-10-2008 20:53:30

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

Re: Co robić gdy przeciwnik oporuje???

nie chce mowic za nikogo ale wydaje mi sie ze ametyst mial na mysli ze aikikai jest kontynuacja punktu w ktorym zakonczyl o`sensei

Reklama

#27 09-10-2008 23:24:38

El Zorro
gość
seiza

przepraszam, zespytam ale kto to jest pan matusiak??? co do atemi to Ametyst nie musisz mi tłumaczyć... a atemi w aikido to akurat wiem dużo...

#28 10-10-2008 18:30:47

El Zorro
gość
seiza

jeżeli Ametyst miał na myśli to o czym mówi Krzysiek, to raczej powiedziałbym, że Cezary powinien się bardziej obruszyć niż ja...bo to Saito sensei poszedł dokładnie drogą o'senseia... nishio nie i nigdy nie twierdziłem, ze tak było...

#29 10-10-2008 18:34:30

ametyst
1 dan
seizaseizaseizaseizaseiza

Pan Matusiak to osoba która założyła akademie aikido i jeden z jego instruktorów uczy mojego syna aikido. Za dwa tygodnie będę miał prawdopodobnie możliwość osobiście poznać tego pana i na pewno   to miałem na myśli. Ja postrzegam aikido jako coś "delikatnego" , jako sztukę doskonałego balansowania pomiędzy dobrem a złem.

ps. widzę że Nishio jesteś  to może bezpośrednio porozmawiamy?

"... Patrzcie uważnie na ruch natury, użyjcie jej jako podstawy  zrozumienia... . Kiedy patrzysz uważnie na rzeczy wszystkie coś Ci mówią... Góry, strumienie, drzewa; wszystko to są Twoi nauczyciele."

#30 10-10-2008 18:43:47

El Zorro
gość
seiza

onegai shimasu - jakkolwiek by sie to nie pisało wink

#31 10-10-2008 18:45:50

ametyst
1 dan

No rozumiem że łączy nas jeden nurt tylko upodobania są trochę inne ?

"... Patrzcie uważnie na ruch natury, użyjcie jej jako podstawy  zrozumienia... . Kiedy patrzysz uważnie na rzeczy wszystkie coś Ci mówią... Góry, strumienie, drzewa; wszystko to są Twoi nauczyciele."

#32 10-10-2008 18:52:14

El Zorro
gość
seiza

może raczej każdy styl aikido to osobna rzeka, ale generalnie i tak sie spotkają w jednym oceanie...

#33 10-10-2008 19:03:28

ametyst
1 dan

i tu masz rację w 100%  ja nigdy nie byłem przeciwny odmiennej interpretacji lub sposobie treningu natomiast uważam że podstawy powinny wszędzie we wszystkich stylach być bezwzględnie przestrzegane żeby nie dochodziło do wypaczeń

#34 10-10-2008 19:11:49

El Zorro
gość
seiza

owszem, ale gdzie kończy sie podstawa??? jej granica to rzecz bardzo płynna i trudna do zdefiniowania...

#35 10-10-2008 19:20:48

ametyst
1 dan

Nishio  dla mnie podstawą jest brak podkreślam całkowity brak agresji i dążenie do eliminacji agresji z nas samych poprzez akurat w tym wypadku trening aikido. Ale to jest tylko mój pogląd a  jestem skrajnym pacyfistą.

#36 10-10-2008 19:29:51

El Zorro
gość
seiza

ja jestem pacyfistą do momentu w którym zaczyna się atak... z pewnościa nie dam się sprowokować ale kiedy atak jest realny mój pacyfizm się kończy... oczywiście moim zamiarem nie jest zniszczenie przeciwnika... walcze z jego gniewem a nie z nim jako człowiekiem

#37 10-10-2008 20:26:53

ametyst
1 dan

Akurat mój pacyfizm rozciąga sie właściwie na całe moje życie. Ja osobiście nie  walczę  lecz staram sie uniknąć  a wręcz "powsztżymać" oponenta. Nie bez powodu używam stwerdzenia oponenet a nie przeciwnik. Na treningach podczas wykonywania technik po dojściu do momentu gdy uke już ma sie przewrócić nie używamy do powalenia siły tylko dajemy uke "oponenetowi możliwość wyboru albo się będziesz stawiał i cie puszcze i upadniesz albo sie zatrzymasz i zaniechasz dalszej walki.

#38 27-11-2008 15:49:40

Tolleq
początkujący
seiza

Ametyst, z czystej ludzkiej ciekawości - jak daleko sięga Twój skrajny pacyfizm?
Wyobraź sobie sytuację w której to masz wybór pomiędzy złamaniem komuś ręki, a uszczerbku na własnym zdrowiu. Co wybierzesz? Widzisz, nie ma jako takiego pacyfizmu nieograniczonego. Bywają sytuację w których musisz zrobić agresorowi krzywdę. Tak jak to napisał Nishio - jestem pacyfistą do momentu w którym zaczyna się atak. Dalej idący pacyfizm przestaje być pacyfizmem a zmienia się w czystą głupotę.

www.pajacyk.pl -> Kliknij raz dziennie. To nie piękna inicjatywa. To człowieczeństwo.

#39 27-11-2008 18:00:08

Cezary
1 dan

Nishio pisze:

jeżeli Ametyst miał na myśli to o czym mówi Krzysiek, to raczej powiedziałbym, że Cezary powinien się bardziej obruszyć niż ja...bo to Saito sensei poszedł dokładnie drogą o'senseia... nishio nie i nigdy nie twierdziłem, ze tak było...

Jesli trzeba to sie oficjalnie obruszam smile , swoje racje zamieszcilem w tlumaczonym wywiadzie z Saito , przepraszam panowie ze ostanio sie zaniedbuje ale na dniach spodziewam sie malego aikidoki tak ze czasu na zagladanie na forum bardzo malo

#40 01-12-2008 20:44:54

Dojo
gość
seiza

.... 5 kyu możesz mieć pewnie w jakies 1,5 roku lub max 2  a teksty walisz jakbys zaczynał po miesiacu treningów. jesli myslisz ze w aikido chodzi o polamanie stawow to zycze ci powodzenia.

#41 01-12-2008 22:51:47

El Zorro
gość
seiza

Dojo pisze:

.... 5 kyu możesz mieć pewnie w jakies 1,5 roku lub max 2  a teksty walisz jakbys zaczynał po miesiacu treningów. jesli myslisz ze w aikido chodzi o polamanie stawow to zycze ci powodzenia.

do kogo ta mowa??? i tak w ogóle o co chodzi???

#42 02-12-2008 00:00:33

Cezary
1 dan

wlasnie Dojo jakies wyjasnienia ????????????????????

#43 02-12-2008 15:40:59

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

jesli dojo sie nie odezwie do piatku to proponuje usunac jego wypowiedz jako niezrozumiala

#44 02-12-2008 15:45:31

El Zorro
gość
seiza

juz wczoraj zastanawiałem się czy nie usunąć tej wypowiedzi z tego własnie powodu...

#45 04-12-2008 20:01:41

ametyst
1 dan

Tolleq ,tak zgodze sie z toba gdzies ta granica jest . Pon twoim poscie sie przez pewien czas zastanawialem nad tym co napisales  i bezwzglednie gdzies ta granica jest. Poprostu jestesmy tylko ludzmi:)
A ja bym jeszcze poczekal z usowaniem posty dojo moze cos ciekawego sie dowiemy?

#46 07-12-2008 15:37:50

GMike
admin
Serwis

Pamiętajmy, że jesteśmy kulturalnymi ludźmi, bo Dojo chyba zapomina. Czekamy na wyjaśnienia. Może jest to prowokacja mająca coś na celu wink

Pokonaj samego siebie...

#47 07-12-2008 16:27:06

Dojo
gość
seiza

Jeśli zabrzmiało to niekulturalnie to sorka ale ogólnie miałem na myśli fakt ze osoba z 5 kyu wypowiada się na temat praktycznego zastosowania sztuki aikido w celu zrobienia komuś świadomej krzywdy to moim zdaniem powinien opanować najpierw podstawowe techniki aikido i regulamin bo nie chodzi oto żeby kolesiowi na ulicy połamac stawy tylko żeby go skutecznie obezwładnić nie wyrządzając mu przy tym większej krzywdy. Myślę ze na tym to powinno polegać .

#48 07-12-2008 16:52:56

El Zorro
gość
seiza

1. stopnie na forum nie odpowiadaja stopniom w rzeczywistości...
2. ideałem jest obezwładnić nie robiąc krzywdy... czasem sie nie da...

#49 07-12-2008 17:08:52

dojo
gość
seiza

1.jeśli nie odpowiadajom stopniom w rzeczywistosci to po co je pisac.
2.Jesli myslisz ze sie czasem nie da to za krotko cwiczysz

#50 07-12-2008 17:17:01

El Zorro
gość
seiza

stopnie zaleza od ilości postów i zaangażowania w w tworzenie forum...
nie znasz mnie wiec nie mów, ze za krótko ćwicze... to raczej ty zyjesz w iluzji,z e sie da... moze na poziomie 4 5 dan..ale wcześniej sa sytuację gdzie sie nie d a inaczej tego rozwiązać...
a Ty niby ile cwiczysz??? ile razy sie mierzyłes z kimś na ulicy, żeby tak wyrokowac???

Stopka forum