Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#101 20-01-2010 14:04:27

Macias
3 kyu
seizaseiza

Re: Co robić gdy przeciwnik oporuje???

Nishio pisze:

http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=joYMn9_sam0&feature=related

juz posługiwałem się tym przekładem jako źle wykonanią shiho nage... jeżlei ktos myśli, ze tak mozna wchodzic to zuki, to się grubo myli...

Co to za agent z przypadku?XD Przeciez ten mma fighter nawet nie atakowal dobrze,a ta shihonaga... Boki zrywac. Ale coz,ludzie wrzucaja na neta takie rzeczy,nikt im tego NIESTETY nie zabroni;-) Ciekawe ile ten master cwiczy?
A pozwolcie ze sie jeszcze wypowiem a propos bokserow:kazdego da sie pokonac. Oczywiscie zakladanie bokserowi kotegaeshi jest... Trudne bez porzadnego wychylenia, irimi, atemi,a nawet z tym wszystkim i tak jest ciezko. Tak samo jak ciezko jest pokonac judoke rzutem. Albo chwycic noge karateki. Albo wytracic dobrego aikidoke z rownowagi;-) Kazda sztuka walki ma swoje plusy i minusy.
No i chcialbym jeszcze dodac zdanie,ktore powiedzial moj znajomy:to,co w karate jest technika,to w aikido dopiero wejscie. I nie ma sztuki walki tak kompleksowej i dostosowanej do innych sztuk walki.
Czyli aikido teoretycznie ma haka na kazdego,jednak pociaga to za soba adekwatnie dluga prace

Czlowiek nie moze osiagnac niczego bez poswiecen

Reklama

#102 20-01-2010 14:27:15

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

Macias brawo smile

#103 20-01-2010 14:32:15

Macias
3 kyu
seizaseiza

Nie wiem za co,stwierdzam tylko fakt,ale dziekuje. No ludzie nie dziwmy sie ze potem wszyscy mysla ze aikido jest takie a takie skoro widza takie ,,pokazy"! No nic,a w ogole co myslicie o wrzucaniu swoich filmikow na takie portale? To dobry sposob na promowanie aikido czy niepotrzebna komercjalizacja?

Czlowiek nie moze osiagnac niczego bez poswiecen

#104 20-01-2010 14:43:35

Krzysiek
admin
seizaseizaseizaseizaseizaseiza
Serwis

zalezy co film pokazuje, jesli kiche to jest antyreklama

#105 06-02-2010 20:16:35

lexass
początkujący
seiza

Nishio pisze:

Czasami na ulicy zdarza sie taka sytuacja, że przeciwnik nas zaatakuje my zaczniemy robić technikę, dajmy na to jakąś dźwignię i dochodzi do sytuacji, że przeciwnik wcale nie ma ochoty się przewrócić, owszem czuje nacisk, ale nie idzie w dół... co wtedy??? czy oprócz atemi jest jeszcze inna skuteczna metoda??? a może i atemi nie jest skuteczne??? jak myślicie???

Nawet najsilniejszy człowiek ma ograniczoną sferę mocy...wyciągnij go z jego sfery w swoją a siła jego się rozproszy.....Morihei Ueshiba, "Sztuka Pokoju"
....przypomina mi się Sensei A. Drewniak (karate kyokushinkay) który zwykł mowić: "Nie ma ludzi nie do pobicia,  są tylko źle trafieni"

silence always speaks the truth

#106 06-02-2010 22:16:34

El Zorro
gość
seiza

nie o to chodziło w pytaniu...

#107 06-02-2010 22:24:04

Moonstorm
początkujący
seiza
Serwis

Odnosząc się do zacytowanego fragmentu wypowiedzi Nishio:

Dźwignie mają to do siebie, że są bolesne. Zwłaszcza dla osób nie potrafiących się natychmiast rozluźnić. Trenuję siłowo od czternastu lat i na treningach aikido mam problemy. Po prostu mięśnie pamiętają pompki, drążek, hantle, sztangę... I się zacinają. Przy nikyo mam duże problemy już w momencie, gdy partner przyciągnie moją rękę do "dołka strzeleckiego" i naciśnie. Powinienem podążać za nim - a nie mogę rozluźnić mięśni. To boli wink Naciśnij mocniej, a przeciwnik Ci się pokłoni.

Drugą metodą jest wg mnie siłowe przełamanie oporu... Ale nie każdy jest w stanie to zrobić - i nie jest to już aikido. Zdarza mi się działać siłą zamiast technika - i to daje efekty. Tyle tylko, że nie o to przecież chodzi. Przeciwnik ma się położyć dzięki technice, nie sile.

Jeszcze coś... Wystarczy w ikkyo zamiast prowadzić przeciwnika za staw łokciowy, nacisnąć z góry...
Ale to tez nie będzie już aikido neutral

=Porażka jest kluczem do sukcesu=

#108 06-02-2010 22:31:41

El Zorro
gość
seiza

cała kwestia dźwigni polega na tym, ze nie zawsze bolą, a niektórzy na ból nie reagują...

pytanie miało wywołac dyskusję... nie pytałem o radę wink

#109 06-02-2010 22:49:35

Moonstorm
początkujący
seiza
Serwis

Domyślam się wink Przecież nie udzielam rad a jedynie piszę o swoich odczuciach.

Ile lat trenujesz aikido? Sądząc po Twoich postach i wiedzy - niemało. Ja od kilku miesięcy. Który z nas ma nawyki bardziej zbliżone do tego, co można spotkać na ulicy?

Ano właśnie...

Ty potrafisz się rozluźnić, masz to z automatu - i Ciebie dźwignie nie bolą. A kogoś takiego jak ja - owszem.  I to czasem bardzo.

Poza tym - spytałeś, co myślimy o dźwigniach. Nie moja wina, że przy tak skonstruowanym pytaniu odpowiedź może przypominać radę wink Wiesz, zarejestrowałem się kilka dni temu, ale to nie oznacza, że nie przeczytałem wcześniej kilkunastu tematów i że nie mam pojęcia, z kim rozmawiam tongue

Peace wink

=Porażka jest kluczem do sukcesu=

#110 06-02-2010 23:14:18

El Zorro
gość
seiza

oczywisćie, ze peace wink  chodzi o to, że dla człowiek naćpanego kazda dźwignia nie boli, a nawet złamanie... są też dźwignie bezbolesne...

och, trenuje bardzo krótko...

#111 07-02-2010 07:25:26

lexass
początkujący
seiza

Nishio pisze:

nie o to chodziło w pytaniu...

ok, nie zrozumiałeś mojego postu, wyrażę się więc bardziej precyzyjnie. Zarówno ty jak i twój przeciwnik ma obszar, sferę gdzie obaj utrzymujecię równowagę ciała...założenie "dźwignie" bez wyprowadzenia przeciwnika z równowagi kończy się zwykle na "zawodach" kto jest silniejszy. Czy robiąc obrót biodrami, czy robiąc krok do przodu czy w bok ( zależnie od sytuacji) wprowadzasz przeciwnika w swoją „sferę„ gdzie on nie jest w stanie utrzymać równowagi

#112 07-02-2010 11:26:17

El Zorro
gość
seiza

oczywiscie, ze to zrozumiałem... ale nie pytałem o tak oczywistą rzecz...

#113 11-02-2010 18:05:16

lexass
początkujący
seiza

..... smile

Stopka forum