Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#51 26-04-2009 13:04:04

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Re: Ulubiona technika

Koshi nage!!!^^

Reklama

#52 26-04-2009 20:14:26

Shinshin
moderator
seizaseizaseizaseizaseizaseiza

Pastel pisze:

Koshi nage!!!^^

Koshi nage, przy której złamałaś sobie nadgarstek?! Co tu dużo mówić, cudownie niepoprwna jesteś big_smile

Prawdziwe zwycięstwo, to zwycięstwo nad sobą.

#53 26-04-2009 20:29:22

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Heh, dodam, ze z wlasnej glupoty zlamalam!tongue Co do koshi nage, to najlepiej jeszcze zeby takie baaardzo wysokie bylo, zebym upadla normalnie na nogi xD

#54 26-04-2009 20:40:55

Shinshin
moderator

Pastel pisze:

Heh, dodam, ze z wlasnej glupoty zlamalam!tongue Co do koshi nage, to najlepiej jeszcze zeby takie baaardzo wysokie bylo, zebym upadla normalnie na nogi xD

Na nogi? Przecież kończymy technikę wysokim padem, więc upadek nie do końca jest na same nogi.
http://www.youtube.com/watch?v=gxUN8CRx … re=related

#55 26-04-2009 20:47:28

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Widzisz, nie do konca, wszystko zalezy od tego, jak wysoko przeciwnik wybije Cie z biodra. Ja przewaznie lece tak, ze robie caly obrot w powietrzu i laduje "na stojaka" big_smile Znalazlam tylko taki filmik, ale moze jakos Ci to zobrazuje smile
http://www.youtube.com/watch?v=chEMFM9f … annel_page

#56 26-04-2009 20:51:23

Shinshin
moderator

No to teraz się nie dziwię, że złamałaś nadgarstek... Ale to chyba wersja bardziej uliczna, a nie klasyczne aikido.

#57 26-04-2009 21:03:59

Pastel
5 kyu
seizaseiza

No raczej uliczna, ale ja bardzo lubie ta wersje wink Heh, upasc na reke z takiej wysokosci... Nie ma dziwne smile Ale dodam, ze przewaznie udaje mi sie upasc dobrze, na nogi big_smile
Chyba przyznasz racje, ze ta wersja jest o wiele ciekawsze od podstawowej?^^

#58 26-04-2009 21:07:44

Shinshin
moderator

Pastel pisze:

No raczej uliczna, ale ja bardzo lubie ta wersje wink Heh, upasc na reke z takiej wysokosci... Nie ma dziwne smile Ale dodam, ze przewaznie udaje mi sie upasc dobrze, na nogi big_smile
Chyba przyznasz racje, ze ta wersja jest o wiele ciekawsze od podstawowej?^^

Widowiskowa na pewno, ciekawsza też smile Ale aż się prosi o kontuzję...

#59 26-04-2009 21:20:15

El Zorro
gość
seiza

lądowanie na nogi po czymś takim to aż proszenie się o kontuzje...poza tym... co to za rzut gdzie uke staje na nogi... rzucam go po to, zeby zmienić jego pozycję, a nie po to, zeby po rzucie dalej stał...

#60 26-04-2009 21:26:58

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Nishio pisze:

lądowanie na nogi po czymś takim to aż proszenie się o kontuzje...poza tym... co to za rzut gdzie uke staje na nogi... rzucam go po to, zeby zmienić jego pozycję, a nie po to, zeby po rzucie dalej stał...

No niestety padac z tego na nogi trzeba sie nauczyc tongue Pamietam moj pierwszy rzut, po ktorym spadlam na kolana... Takze wierz mi ze dziala i to bardzo.

Shinshin, jak sie jest swirem to sie nie patrzy na kontuzje big_smile

#61 26-04-2009 21:29:45

El Zorro
gość
seiza

ale w aikido nie ma padów na nogi....

#62 26-04-2009 21:34:08

Shinshin
moderator

Pastel pisze:

Nishio pisze:

No niestety padac z tego na nogi trzeba sie nauczyc tongue Pamietam moj pierwszy rzut, po ktorym spadlam na kolana... Takze wierz mi ze dziala i to bardzo.

Shinshin, jak sie jest swirem to sie nie patrzy na kontuzje big_smile

Tylko do czasu... Ja też kiedyś tak mialam... i teraz za to płacę... więc, czy mi się podoba, czy nie, musiałam zmądrzeć, ale... kiedy tylko jest okazja, to szaleję, ale tylko odrobinkę big_smile

#63 26-04-2009 21:47:59

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Ja nie chce zeby to sie konczylo big_smile Ja wiem, ze kiedys tez ja to zaplace, ale poki co, ciesze sie chwila wink

#64 26-04-2009 22:41:23

Krzysiek
admin
Serwis

Pastel pisze:

Ja nie chce zeby to sie konczylo big_smile Ja wiem, ze kiedys tez ja to zaplace, ale poki co, ciesze sie chwila wink

ehhh Pastel jesli Cie obraze to bardzo przepraszam ale nie moge tego zignorowac
moj kolega kiedys powiedzial ze glowy trzeba uzywac nie wystarczy ja miec do celow reprezantycyjnych
zdrowia nie odzyskasz a masz je tylko jedno wiec szanuj poki jeszcze je masz
zakladam ze nie cjhcesz po 8 latach takiego trenowania uslyszec od lekarza ze albo sie pozegnasz ze sportem albo trafisz na wozek - moj kolega od koszykowki to uslyszal

#65 26-04-2009 22:47:03

El Zorro
gość
seiza

już się nie chciałem odzywać...ale Krzysiek ma rację... ta chwila potrwa krótko...potem będzie tylko życie w bólu...w poczuciu straty... ne zachowuj się jak nastolatka, która myśli, ze po prochach nic jej nie bedzie...

#66 26-04-2009 22:50:46

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Oczywiscie, rozumiem to. Na pewno da mi to duzo do myslenia. Nie chce nzebyscie mysleli o mnie jak o glupiej nastolatce. Ja po prostu czasami nie znam umiaru. Jak zapewne wiecie, mam dopiero 17 lat. Ucze sie zycia. smile

#67 26-04-2009 22:53:09

El Zorro
gość
seiza

miałem kiedyś znajomego... skęcił nogę... od razu po zdjeciu gipsu wróciłna matę... przez miesiąć ćwiczył w bólu... teraz już na mate nigdy nie wyjdzie...

#68 26-04-2009 23:05:58

Krzysiek
admin
Serwis

Pastel pisze:

Oczywiscie, rozumiem to. Na pewno da mi to duzo do myslenia. Nie chce nzebyscie mysleli o mnie jak o glupiej nastolatce. Ja po prostu czasami nie znam umiaru. Jak zapewne wiecie, mam dopiero 17 lat. Ucze sie zycia. smile

Twoj wiek nie ma znaczenia po prostu zyjesz w euforii - jakbys miala 40 l;at i tak robila to napisalbym to samo i nie uwazam ze jestes glupia
ja kiedys w zyciu zaszalalem a po 3-4 miesiacach po obudzeniu sie rano nie mialem sily by wstac z lozka

#69 26-04-2009 23:37:31

Shinshin
moderator

Pastel, mam nadzieję, że mnie źle nie zrozumiesz.
Rozumiem, że jesteś zapatrzona w swojego trenera. Zresztą, to całkiem normalne, ale trenerzy też czasami się mylą... Wiem coś na ten temat... bo między innymi im właśnie „zawdzięczam” kilka kontuzji. Tylko nie obraź się za moją szczerość... Wydaje mi się, że Twój trener jest trochę nieodpowiedzialny, nie tylko dlatego, że wykonuje na Tobie techniki wiedząc, że jeszcze nie umiesz dobrze padać, ale też dlatego, że te techniki są tak drastyczne, mam tu na myśli uliczną wersję koshi nage, po której nabawiłaś się kontuzji. Tak naprawdę nie musiało do tego dość, gdyby Twój trener był bardziej przewidujący... Przecież chcesz chyba cieszyć się aikido przez wiele lat... a do tego potrzebna Ci jest nie tylko wielka pasja, ale też zdrowie...

#70 27-04-2009 17:08:58

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Hmm, Shinshin, dobrze to ujelas. Madrze, trafiajac do mnie. Na pewno jest wiele racji w tym co napisalas. Ja wiem, ze moja wina tez w tym jest. Czasami potrafie byc tak natretna, ze dla swietego spokoju Sensei zrobi mi koshi nage. Ale rozumiem, przeceiz to zycie, nie film

#71 27-04-2009 17:24:47

Shinshin
moderator

Pastel ja doskonale rozumiem, że serce się rwie, ale...
Przyznam się, czasami jestem zniecierpliwiona tym, że nasz sensei tak dmucha na zimne... nie pozwalajac nam wykonywać pewnych wersji technik. Ale on doskonale wie, co robi... bo pomimo dość młodego wieku ma już spore dośwadczenie jako trener i niejedno już widział na macie... i nie zawsze to były przyjemne widoki... Szkoda, ze gdy uprawiałam inne sporty nie mialam tak mądrych trenerów, na pewno uniknęłabym wielu niepotrzebnych kontuzji.

#72 28-04-2009 08:16:25

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Ehh moj trener koszykowki tez nie patrzal na kontuze, po trupach do "slawy" Takze bardzo dobrze Cie rozumiem. Ale mysle, ze moj Sensei wie co robi. A zlamanie reki nie wynika z jego winy smile Chyba wiesz, jak to jest, kiedy zle oceniasz swoje mozliwosci wink

#73 28-04-2009 15:28:23

Shinshin
moderator

Niestety, wiem wink

#74 28-04-2009 17:05:46

WhitE
gość
seiza

Pastel pisze:

Ehh moj trener koszykowki tez nie patrzal na kontuze, po trupach do "slawy" Takze bardzo dobrze Cie rozumiem. Ale mysle, ze moj Sensei wie co robi. A zlamanie reki nie wynika z jego winy smile Chyba wiesz, jak to jest, kiedy zle oceniasz swoje mozliwosci wink

nie wiem czy dobrze lapie z tego co czytam, ale ty masz zlamana reke i chodzisz na treningii?? Dobra jestes... tongue

#75 29-04-2009 18:23:19

Pastel
5 kyu
seizaseiza

Chodze, ale siedze. Sensei nie pozwala cwiczyc. Czasami jak nie patrzy, to cwicze. Choc parerazy pozwolil cwiczyc kihon dose tongue

Stopka forum