Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#26 27-07-2009 12:19:39

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

Re: Czy łączycie Aikido z innymi sztukami/systemami walki??

Drago pisze:

aikido sznuje uznaje za priorytet, kocham je daje mi sopokój i swobode ducha ale tylko na macie.
ale no właśnie jest tu ale ono nie wystarczy do obrony na ulicy. a przynajmniej nie z każdym.

Aikido wystarczy do obrony na ulicy bądź o to spokojny, jeśli, miedzy innymi, ćwiczysz w tym celu.

Reklama

#27 27-07-2009 18:11:30

Shinshin
moderator
seizaseizaseizaseizaseizaseiza

Nie, ale kiedyś chciałabym trenować jeszcze Iaido.

Prawdziwe zwycięstwo, to zwycięstwo nad sobą.

#28 27-07-2009 20:23:57

Mhroczny
4 kyu
seizaseiza

A ja chce w między czasie pójśc jeszcze przynajmniej na Karate...

#29 27-07-2009 21:30:23

Krzysiek
admin
Serwis

Drago pisze:

AI - oznacza hamonie, miłość chyba:)
KI - Energia smile
Do - Droga

aikido sznuje uznaje za priorytet, kocham je daje mi sopokój i swobode ducha ale tylko na macie.
ale no właśnie jest tu ale ono nie wystarczy do obrony na ulicy. a przynajmniej nie z każdym.

z kazdym tylko trzeba umiec a to wymaga czasu i pracy

#30 27-07-2009 21:37:11

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

ja na taekwondo i zaczynam od wrzesnia

#31 28-07-2009 10:23:29

WhitE
gość
seiza

Krzysiek masz racje. Wiekszosc najwiekszych mistrzow nie bylo jakis strasznie wysokich, przypakowanych, itd. a nikt im "nie podskoczyl". Ale oni na to ciezko zapracowali. A jak sie chce szybkich efektow , dzieki ktorym bedzie sie w stanie pokonac kogos w swoim przedziale wagowym albo troszke wiekszym to od tego sa sporty walki. 
A co do laczenia aikido z innymi sztukami walki to sam sensei Nishio powiedzial, ze "Iaido, karatedo i judo sa waznymi czesciami Aikido" i jak bede mial kiedys okazje studiowac w miescie w ktorym, jakies z tych sztuk walki beda mozliwe do trenowania to napewno sie na nie zapisze.

#32 16-08-2009 23:39:58

Ryt145
początkujący
seiza

Wiem, że troszkę stary temat ale chcę się lekko wypowiedzieć.

Drago, pomysł łączenia technik aikido z innymi sztukami jest świetny, ale dopiero na bardzo wysokim poziomie.

Uczeń, znający trochę aikido próbujący się obronić przed napastnikiem korzysta z technik. Kiedy jednak widzi, ze przeciwnik oporuje lub technika nie chce wyjść, a ma dobrą pozycję by uderzyć, może sobie pomóc kopnięciem/uderzeniem - przecież to kwestia zdrowia i życia, a w momencie zagrożenia trzeba robić wszystko by wyjść cało.

Dobry aikidoka wygrywa nie krzywdząc przeciwnika, a sam wychodzi bez szkód.

Ostatnio edytowany przez Ryt145 (16-08-2009 23:42:31)

"Najmądrzejszy jest ten, który wie czego nie wie"
By Sokrates.

#33 16-08-2009 23:46:45

Ryt145
początkujący
seiza

Drago pisze:

AI - oznacza hamonie, miłość chyba:)
KI - Energia smile
Do - Droga

Droga = całe życie, każda sytuacja.

Więc chyba troszkę kłamiesz, bo to co otrzymujesz na sali masz z niej wynieść - każdą naukę, lekcje i każde kazanie.

EDIT: Cholera, dwa posty zrobiłem - sorki smile

Ostatnio edytowany przez Ryt145 (16-08-2009 23:47:57)

"Najmądrzejszy jest ten, który wie czego nie wie"
By Sokrates.

#34 04-09-2009 20:55:47

ametyst
1 dan
seizaseizaseizaseizaseiza

Panowie i Panie.
Powinno się łączyć rożne rodzaje sztuk walki . Lecz nie dlatego aby mieć większy wachlarz możliwości, nie ważne gdzie. Ale po to aby poprzez poznanie rożnych poglądów , punktów widzenia tego samego elementu, uzyskać większy horyzont . Obraz panoramiczny , który pomaga się rozwijać.

"... Patrzcie uważnie na ruch natury, użyjcie jej jako podstawy  zrozumienia... . Kiedy patrzysz uważnie na rzeczy wszystkie coś Ci mówią... Góry, strumienie, drzewa; wszystko to są Twoi nauczyciele."

#35 05-09-2009 13:54:23

Cezary
1 dan
seizaseizaseizaseizaseiza

Ryt145 pisze:

Wiem, że troszkę stary temat ale chcę się lekko wypowiedzieć.

Drago, pomysł łączenia technik aikido z innymi sztukami jest świetny, ale dopiero na bardzo wysokim poziomie.

Uczeń, znający trochę aikido próbujący się obronić przed napastnikiem korzysta z technik. Kiedy jednak widzi, ze przeciwnik oporuje lub technika nie chce wyjść, a ma dobrą pozycję by uderzyć, może sobie pomóc kopnięciem/uderzeniem - przecież to kwestia zdrowia i życia, a w momencie zagrożenia trzeba robić wszystko by wyjść cało.

Dobry aikidoka wygrywa nie krzywdząc przeciwnika, a sam wychodzi bez szkód.

Chyba super bardzo dobry aikidoka bo to poziom absolutnie mistrzowski...

#36 10-09-2009 21:30:13

Natsume Shin
początkujący
seiza

Tak jak przy innej dyspucie powiedzial Nishio:deshi Morihei Ueshiby mieli spore doswiadczenie w roznych innych sztukach walki i nie musial ich uczyc tsuki,keri czy uchi... Do tego w aikido uzywa sie postaw,ruchow z innych sztuk walki,a wiec techniki spoza aikido sa paradoksalnie jakby jego nieodlaczna czescia. Aikido to sztuka walki dla zaawansowanych,a wiec gdy zaczyna sie Droge od aikido,trzeba nadrobic zaleglosci i nauczyc sie podstaw z innych pokrewnych sztuk walki takkich jak kendo,iaido,judo,aiki ju jutsu,karate... Ja np.cwicze poza aikido karate i battodo-szermierke samurajska. Karate uzupelnia trening postaw,uderzen i kontroli wlasnego ciala,a battodo wprowadza ruch miecza,tak wazny w aikido

#37 08-10-2013 22:26:43

janpasztet
początkujący
seiza
Serwis

Każdy Japońsko - Okinawski system walki ma sporo podobieństw.

jesli umiescisz tu reklame to sie pozegnamy

#38 07-02-2014 13:40:29

sebastianrynek
początkujący
seiza
Serwis

Ja łącze z karate.

dermokosmetyki dla wszystko lakier hybrydowy dla twoich paznokci.

#39 07-02-2014 19:32:45

bores
6 kyu
seiza

Ja rozumiem że trenując aikido można uzupełnić wiedzę o iaido,jujitsu,judo.Ale dodawanie karate,boks czy coś jaszcze bite i kopane w moim rozumowaniu kłóci się z charakterem rozgrywania konfliktów.Tylko aikidoka wie jak unikać wykręcenia nadgarstka czy całego stawu.Jeżeli musisz się zmierzyć z jakimś bijokiem to też zamierzasz zaciskać pięści i walić go w zakuty łep? Ja kiedyś uprawiałem boks i mówię wam że niektórzy mają kamienne łby i prędzej ci ręce spuchną niż go powalisz. Dużo lepiej zrobisz jak mu naruszysz nadgarstek i nie będzie miał czym bić....

#40 09-02-2014 19:06:34

Krzysiek
admin
Serwis

warto uzupelniac chocby po to by wiedziec co nam grozi

#41 09-02-2014 22:00:36

Shinshin
moderator

bores pisze:

Ja rozumiem że trenując aikido można uzupełnić wiedzę o iaido,jujitsu,judo.Ale dodawanie karate,boks czy coś jaszcze bite i kopane w moim rozumowaniu kłóci się z charakterem rozgrywania konfliktów.Tylko aikidoka wie jak unikać wykręcenia nadgarstka czy całego stawu.Jeżeli musisz się zmierzyć z jakimś bijokiem to też zamierzasz zaciskać pięści i walić go w zakuty łep? Ja kiedyś uprawiałem boks i mówię wam że niektórzy mają kamienne łby i prędzej ci ręce spuchną niż go powalisz. Dużo lepiej zrobisz jak mu naruszysz nadgarstek i nie będzie miał czym bić....

Nie ma co przesadnie idealizować aikido, w końcu to sztuka walki, równie destrukcyjna, jak inne sztuki/systemy walki.

Prawdziwe zwycięstwo, to zwycięstwo nad sobą.

Stopka forum