Forum aikido, forum strony www.aikido.edu.pl

forum aikido forum
Forum aikido wita! Zapraszamy do dyskusji na temat aikido i innych sztuk walki

Nie jesteś zalogowany.

#26 28-10-2008 20:06:03

El Zorro
gość
seiza

Re: wykonanie techniki sankyo

o takim atemi nawet nie pisałem bo to mi powiedzieli już na pierwszym treningu, ze w razie czego zawsze mogę je zadać...

Reklama

#27 29-10-2008 07:56:41

lolking9
5 kyu
seizaseiza

ale ono jest fajne i skuteczne, i łatwe do wykonania, dlatego tutaj napisałem o tym

#28 26-01-2009 14:33:47

El Zorro
gość
seiza

kilka osób już pytało się co to jest kiriage więc zamieszczam filmik z senseim Nishio:

Uchikaiten sankyo, wejście kiriage:

#29 08-02-2009 08:35:54

mikael1986
5 kyu
seizaseiza

kiedys sensei pokazywal ta technike na mnie i z bolu to musialem upasc na mate bo inaczej nie dalbym rady wytrzymac, nie bylo zle dopoki nie wykonal ruchu w przod i w tyl, po tym bol byl na tyle silny ze latwo bylo mnie sprowadzic do parteu

#30 08-02-2009 23:54:19

Shinshin
moderator
seizaseizaseizaseizaseizaseiza

Nishio pisze:

...Uchikaiten sankyo, wejście kiriage...

WOW, dobre... a szczególnie ta wersja z Jo smile

Prawdziwe zwycięstwo, to zwycięstwo nad sobą.

#31 09-02-2009 11:59:04

El Zorro
gość
seiza

kiriage to fajny ruch... na przykład mało kto robi już kotegaeshi ura z klasycznym wyjściem na zewnątrz...raczej robią kiriage lub kirihanashi...

#32 09-02-2009 12:40:32

Bzyk
1 dan
seizaseizaseizaseizaseiza

bardzo ciekawy film, widać wyraźną różnicę z aikikai tak jak i w kotegaeshi  które pokazałeś to z tą dźwinią, muszę spróbować na treningu to opisze wrażenie

Czekaj, czekaj, co ja tu robię hmm? A no tak ĆWICZĘ big_smile

#33 09-02-2009 12:47:31

El Zorro
gość
seiza

klasyczne sankyo w nishio wyglądało by tak:

1. irimi ho aihanmi
2. układasz ręke jak do ude kime nage, ale nie rzucasz
3. tenkan
4. albo soto albo uchi i dźwignia sankyo...

które kote gaeshi z tą dźwignią??? odpisz w dziale kote gaeshi...

#34 19-02-2009 21:45:54

Shinshin
moderator

A wracając do samego sankyo. Nie wiem, czy czegoś nie pokręciłam, ale w moim wykonaniu wygląda to mniej wiecej tak, że gdy sama dźwignia nie wystarcza, to w momencie, kiedy uke ma ma łokieć u góry stosuję nacisk powyżej łokcia, co powoduje, że szybciej kładę uke na matę, nawet jeżeli bardzo się opiera.

#35 19-02-2009 21:56:24

Krzysiek
admin
Serwis

reke kladziemy na lokiec wtedy gdy jest on mniej wiecej na wysokosci naszych bioder; wyzej nie ma kontroli

#36 19-02-2009 22:04:33

Shinshin
moderator

Krzysiek pisze:

reke kladziemy na lokiec wtedy gdy jest on mniej wiecej na wysokosci naszych bioder; wyzej nie ma kontroli

Pewnie masz rację... chociaż mi akurat nie chodziło o moment, w którym kładziemy rekę tylko o nacisk na tkanki miękkie powyżej łokcia, co daje zsumowanie napiecia powodowanego przez dzwignię + mimowolne skurcze, ale prawdę mówiąc sama nie jestem do końca pewna, jak to działa.

#37 20-02-2009 15:37:02

Krzysiek
admin
Serwis

tyle ze jak uke ma lokiec w gorze to sieganie reka nie ma za bardzo sensu a samo sankyo tzn dzwignia zalatwia kontrole i prowadzenie

#38 20-02-2009 22:42:40

Shinshin
moderator

Krzysiek pisze:

tyle ze jak uke ma lokiec w gorze to sieganie reka nie ma za bardzo sensu a samo sankyo tzn dzwignia zalatwia kontrole i prowadzenie

Jeszcze nie doprowadziłam sankyo do takiej perfekcji, żeby radzić sobie z każdym uke, szczególnie gdy ten uke ma dwukrotnie większe dłonie i nadgarstki ode mnie smile Dlatego radzę sobie na wszystkie możliwe sposoby, a jednym z nich jest uchwyt, o którym wspominałam. Zresztą, przychodzi mi on stosunkowo łatwo, bo jestem dość wysoka, choć prawdę mówiąc wolałabym, żeby to sama dźwignia kładła uke na matę.

#39 21-02-2009 22:08:19

Krzysiek
admin
Serwis

a po co lapac za dlonie? nadgarstki to juz calkiem porazka nawet gdy facet chce tak robic to nie ma szans
lapac za palce lub ewentualnie tam gdziie sie stykaja z dlonia

#40 21-02-2009 22:32:17

El Zorro
gość
seiza

ja sankyo łapie na palce

#41 22-02-2009 16:45:34

Shinshin
moderator

Nishio pisze:

ja sankyo łapie na palce

Wiem, że tak powinno być, ale nie do końca mi o to chodziło. A tak w ogóle, to obejrzałam sobie dokładnie, jak sankyo wykonuje Seagal, no i już mnie nie dziwi, że to jego ulubiona dźwignia smile

#42 23-02-2009 16:32:34

Cezary
1 dan
seizaseizaseizaseizaseiza

Shinshin pisze:

Krzysiek pisze:

Pewnie masz rację... chociaż mi akurat nie chodziło o moment, w którym kładziemy rekę tylko o nacisk na tkanki miękkie powyżej łokcia, co daje zsumowanie napiecia powodowanego przez dzwignię + mimowolne skurcze, ale prawdę mówiąc sama nie jestem do końca pewna, jak to działa.

Po prostu uciska sie nerw , czasami tak robimy w bardzo paskudnej dla uke wersji ikkyo a z tego co wiem dosyc popularne ma zastosowanie w Daito ryu

#43 24-02-2009 10:02:50

Shinshin
moderator

Cezary pisze:

Shinshin pisze:

Krzysiek pisze:

Po prostu uciska sie nerw , czasami tak robimy w bardzo paskudnej dla uke wersji ikkyo a z tego co wiem dosyc popularne ma zastosowanie w Daito ryu

Jak zwał, tak zwał, grunt że działa smile

#44 27-04-2009 16:00:15

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

Przy sankyo ważna jest kontrola dystanu.Kiedy założymy dźwignie to powinniśmy kontrolować ją do sprowadzenia uke do parteru.Jak ktoś ma elastyczne ścięgna to zakłada się głębsze sankyo.To znacze łapiemy głębiej nadgarstek lub mocniej zakładamy dźwignie.Oczywiście pamiętajmy o umiarkowaniu.

#45 28-04-2009 17:10:48

WhitE
gość
seiza

W tym sankyo to ta dzwignia wcale nie jest najwazniejsza.. Jak na treningu sensei zrobil wlasnie sankyo na mnie to tak wychylil mnie z rownowagi ze najpierw zobaczylem gore a pozniej nie wiem co bylo i dopiero mate... a wcale nie poczulem dzwigni, a zadzailo milion razy lepiej niz jak ktos  trzymanie biednego uke za reke i dokreca sankyo  ..

Ostatnio edytowany przez mateusz1200 (28-04-2009 17:13:51)

#46 28-04-2009 18:27:39

Tobikbombik
tańczący z kijami
seizaseizaseizaseiza

mateusz1200 pisze:

W tym sankyo to ta dzwignia wcale nie jest najwazniejsza..Jak na treningu sensei zrobil wlasnie sankyo na mnie to tak wychylil mnie z rownowagi ze najpierw zobaczylem gore a pozniej nie wiem co bylo i dopiero mate... a wcale nie poczulem dzwigni, a zadzailo milion razy lepiej niz jak ktos  trzymanie biednego uke za reke i dokreca sankyo  ..

I dlatego aikido jest takie ...no wiadomo jakie!

#47 28-04-2009 18:54:32

El Zorro
gość
seiza

mateusz1200 pisze:

W tym sankyo to ta dzwignia wcale nie jest najwazniejsza.. Jak na treningu sensei zrobil wlasnie sankyo na mnie to tak wychylil mnie z rownowagi ze najpierw zobaczylem gore a pozniej nie wiem co bylo i dopiero mate... a wcale nie poczulem dzwigni, a zadzailo milion razy lepiej niz jak ktos  trzymanie biednego uke za reke i dokreca sankyo  ..

dźwignia przestaje być ważna gdy zaczynamy robic aikido nishio na modłę senseia shishiyi, który rozwija to aikido wedle ostatniego pomysłu Nishio sensei, który pod koniec swojego życia, podobnie jak o'sensei zmiękczył swoje aikido, czyniąc jej jednoczesnie bardziej skutecznym... u senseia Shishiyi jeżeli by się tak dobrze zastanowić to ikkyo nie boli, nikyo nie boli, sankyo nie boli, yonkyo nie boli, gokyo nie boli, no rokyo akurat boli wink, shiho nage nie boli, kote gaeshi nie boli, a wszystko niezawodnie działa...

#48 28-04-2009 23:02:18

Krzysiek
admin
Serwis

Tobikbombik pisze:

Przy sankyo ważna jest kontrola dystanu.Kiedy założymy dźwignie to powinniśmy kontrolować ją do sprowadzenia uke do parteru.Jak ktoś ma elastyczne ścięgna to zakłada się głębsze sankyo.To znacze łapiemy głębiej nadgarstek lub mocniej zakładamy dźwignie.Oczywiście pamiętajmy o umiarkowaniu.

glebsze sankyo - jak to rozumiec?

#49 28-04-2009 23:14:32

Shinshin
moderator

Nishio pisze:

mateusz1200 pisze:

dźwignia przestaje być ważna gdy zaczynamy robic aikido nishio na modłę senseia shishiyi, który rozwija to aikido wedle ostatniego pomysłu Nishio sensei, który pod koniec swojego życia, podobnie jak o'sensei zmiękczył swoje aikido, czyniąc jej jednoczesnie bardziej skutecznym... u senseia Shishiyi jeżeli by się tak dobrze zastanowić to ikkyo nie boli, nikyo nie boli, sankyo nie boli, yonkyo nie boli, gokyo nie boli, no rokyo akurat boli wink, shiho nage nie boli, kote gaeshi nie boli, a wszystko niezawodnie działa...

Dźwignie, które działają, a nie bolą. Jak to możliwe?

#50 28-04-2009 23:21:37

Phobos
trenuje 09.2008
seizaseizaseizaseiza

kuzushi

Stopka forum